Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Den Znovín Walkingu

Tradiční Den Znovín Walkingu se uskuteční  15. dubna 2023. Vyrazte do Hnanic u Znojma a zúčastněte se této oblíbené outdoorové akce, která si rok od roku získává stále více příznivců. Během vycházky po okolí ochutnáte na stanovištích osm různých vzorků vín. Akce je pořádaná zejména pro milovníky chůze s Nordic walking holemi, ale podmínkou účasti na akci walkingové hole nejsou, avšak určitě je doporučujeme.

Připomeňme si atmosféru této oblíbené akce ve videu jednoho z předchozích ročníků - Dne Znovín Walkingu 2011.

 

Zájemce prosíme, aby se z organizačních důvodů hlásili do 9. 4. 2023 na e-mailu: info@znovin.cz nebo na tel. čísle 515 266 620, 606 772 373 od 7.00 do 15.00 hod.

Registrace proběhne mezi 9.00 a 11.00 hodinou na fotbalovém hřišti v Hnanicích (naproti hotelu Happy Star). Po zaplacení registračního poplatku 200 Kč na osobu za jednu trasu obdržíte:

Zdatnější turisti, kteří projdou obě trasy, mohou za 400 Kč za osobu ochutnat na pěti ochutnávkových stanovištích až 16 vzorků různých vín. Další vzorky vín si také můžete dokoupit na ochutnávkových stanovištích: Havraníky – Staré vinice, Podmolí – Šobes a Šatov - Peklo.

Na fotbalovém hřišti v Hnanicích je zdarma k dispozici velké parkoviště.

Na vycházkové okruhy můžete vyrazit individuálně v kterýkoliv čas po registraci, k dispozici budou mapky okruhů. Ti, kteří se neodvažují absolvovat okruh samostatně, se mohou připojit k našim průvodcům, kteří budou odcházet z fotbalového hřiště v Hnanicích v 10.00 hod.

Pokud nemáte walkingové hole, lze je zapůjčit u registrace za poplatek 50 Kč a vratnou zálohu 200 Kč, anebo zakoupit sadu s logem Znovínu Znojmo za 560 Kč v prodejně v Louckém klášteře ve Znojmě, která je otevřena od 9.00 do 18.00.

Pokud v sobotu 15. dubna nebo v neděli 16. dubna odevzdáte získanou degustační skleničku v prodejně lahvových vín v Louckém klášteře ve Znojmě, obdržíte jednorázovou 10 % slevu na nákup vína.

Stanovené okruhy – trasy

Okruh – trasa č. 1 Jarní přírodou přes dvě lávky na Šobes

Okruh vede z fotbalového hřiště naproti hotelu Happy Star v Hnanicích kolem první lávky přes řeku až k druhé lávce, do kopce na rozcestí a odtud vpravo k ochutnávkovému stanovišti na vinici Šobes. Trasa pokračuje směrem k první lávce přes řeku Dyji a dále stoupá po asfaltové silnici mírně vpravo a na horizontu rovně. V údolí viniční tratě Knížecí vrch bude připraveno další ochutnávkové stanoviště. Dále pak rovně směrem k silnici do Hnanic a zpět k hotelu Happy Star.
Okruh měří asi 9 km.

Stáhnout mapu v pdf

Okruh – trasa č. 2 Genius loci – Hnanice – Šatov – Havraníky

Tento okruh začíná opět na fotbalovém hřišti v Hnanicích naproti hotelu Happy Star a pokračuje kolem kapliček sv. Urbana a sv. Wolfganga přes hnanicko–havranické vřesoviště s nádherným výhledem do okolí k ochutnávkovému stánku na Starých vinicích v Havraníkách, kde ochutnáte první vzorky vín. 

Odtud trasa vede přes Skalky do Moravského sklípku v Šatově, kde budou připraveny další tři vzorky. Dále se pokračuje kolem úřadu městyse Šatov k pěchotnímu srubu Zahrada, následně rovně na horizont podél Aleje Svobody až k degustačnímu stánku na vinici Peklo, zde jsou v rámci Dne Znovín Walkingu připraveny dva vzorky vín, ale zakoupit si zde můžete i další ze stálé nabídky stánku. Trasa pokračuje po hraniční cestě (bývalá „železná opona“) s kouzelnými pohledy do okolí českých a rakouských obcí k hraničnímu přechodu. Závěr okruhu vede po silnici směrem do Hnanic zpět k hotelu Happy Star.
Okruh měří asi 13 km.

Stáhnout mapu v pdf


Ryzlink Rýnský 2000 zavřít
Narozeninová kolekce vín zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit