Fólie pro zachování etiket

Fólie pro zachování etiket

75 Kč s DPH

ks
 • 75 Kč s DPH Cena
 • P 47 Obj. číslo
 • 21 % Sazba DPH
 • skladem Dostupnost:

Čirá speciální silně lepící fólie o rozměru 140 × 175 mm, která může mít dva způsoby využití a to uchování etikety mimo láhev a nebo zachování etikety na láhvi.

(1 balení = 15 ks fólie o rozměru 140 × 175 mm)

Uchování etikety mimo láhev:

 1. Celou etiketu a případnou „medailičku“ doporučujeme nejprve navlhčit střičkou nebo překrýt mokrým kouskem látky nebo ubrousku. Přibližně po minutě odsajte suchým ubrouskem z etikety případné kapky vody.
 2. Uchopte arch za tenký proužek a z vedlejší velké plochy odlepte papír ze zadní strany archu, získáte tak silně lepící průhlednou fólii.
 3. Na dobře očištěnou láhev a etiketu (včetně případné „medailičky“) postupně od kraje přilepte připravenou folii tak, aby byla celá etiketa překryta a pod fólií nebyly vzduchové bubliny.
 4. Pro dokonalé přilnutí etikety na fólii důkladně přitlačte a vyhlaďte povrch folie hladkým tvrdým předmětem, např. obrácenou lžičkou.
 5. Opět uchopte arch za tenký proužek, který zůstal nepřilepený a opatrně pomalým tahem fólii z lahve odlepujte. Na folii zůstane přilnutá horní vrstva etikety s veškerou grafikou.
 6. Získanou folii s etiketou můžete nalepit zpět na původní voskovaný papír (lze později opět sejmout)nebo nevratně nalepit na běžný papír či přímo do alba.

Zachování etikety na láhvi:

 • Před uložením láhve vína do archivního sklepa přelepte etiketu na plné láhvi dokonale folií. Ochráníte tak etiketu před vlhkem a plísní i při delším ležení v archivu.
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit