Hledat Košík0 Rychlá Účet Menu

Svatomartinská a mladá vína

Jakmile se do sudů dostane hroznový mošt z nové sklizně, čekají vinaři netrpělivě na burčák. Jeho ochutnávání je doménou zejména u nás. Po burčáku se pak vinaři těší na to nové, mladé víno. Tradice jeho ochutnávání spadá do doby, kdy feudálové a církev vlastnila vinice a najímali si na období jednoho roku předáky, kteří se pak o vinici starali. A právě na sv. Martina bývala tato služba ukončována, vyhodnocována a případně prodlužována na další rok. Často si na tuto počest připíjeli právě mladým vínem. Tato vína nebyla zcela čirá, mohla být i lehce perlivá, ale svěží a ovocitá.

Známka „SVATOMARTINSKÉ“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond. Tuto grafickou známku se svatým Martinem na koni smějí nosit pouze vína registrovaných vinařů v České republice, která před uvedením na trh, což je 11. 11., splní daná kritéria a projdou hodnocením nezávislé komise složené z vinařských odborníků, sommelierů a uznávaných degustátorů. Tím je zaručena vysoká kvalita mladého vína.

První plody letošní sklizně přichází!

Ve středu 28. 10. začínáme prodávat znovínské mladé víno ročníku 2020.

Letos jsme jej vyrobili z odrůd Müller Thurgau, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe (ve formě rosé). K dostání budou v e-shopu na tomto místě, stejně jako v prodejnách lahvových vín v Louckém klášteře a na ulici Horní Česká 2 ve Znojmě. Cena všech mladých vín činí 90 korun za 0,75 l láhev.

Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit