Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Noc svatého Vavřince 10. 8. 2023

1823Připravili jsme pro vás posezení u ochutnávkového stánku na vinici Peklo v Šatově při příležitosti padání hvězd (perseid). První zmínka o padajících hvězdách pochází z poloviny 3. století našeho letopočtu. Objevily se v souvislosti s umučením svatého Vavřince, který odmítl vydat císaři bohatství církve po popravě papeže Sixta II. Tvrdil, že největší bohatství církve jsou chudí, nemocní a trpící lidé. Majetek rozdal a za to ho císař odsoudil k popravě. Byl upálen na železném roštu nad horkým uhlím. Několik dní po jeho popravě, 10. srpna 258, z noční oblohy padaly třpytivé hvězdy, od té doby se jim lidově říká slzy svatého Vavřince nebo Vavřincovy slzy. Vinice Peklo v Šatově nabízí krásný výhled na noční oblohu a je tedy ideálním místem k pozorování hvězd.

Zdarma budete moci ochutnat naše vína z odrůdy Svatovavřinecké, případně i můžete zakoupit další vína z naší produkce přímo v ochutnávkovém stánku. 

Vstupné je zdarma.
Není potřeba se do předu registrovat. 

Ve stánku bude možné si zakoupit drobné občerstvení.
Doporučujeme si vzít vlastní deku na sezení ve vinici.

Akce bude trvat od 19.00 do 23.30.

DOPRAVA: 
Připraven bude svozový autobus, který bude jezdit zdarma.
Vyjíždět bude z Mariánského náměstí ve Znojmě v 19.00, ve 20.00 a 21.00.
Zpět na Mariánské náměstí bude odjíždět od rozcestí mezi vinící Peklo a Pěchotním srubem "Zahrada" (bunkrem) ve 20.30, 21.30, 22.30 a 23.30.
Přijet můžete i autem (parkování bude zajištěno u Pěchotního srubu Zahrada v Šatově), nebo případně linkovým autobusem 818. 

Přijďte si užít kouzelnou atmosféru letní noci se znovínskými a lechovickými víny!


1824

1744

1745

Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit