Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Noc svatého Vavřince na vinici Peklo v Šatově 10. srpna 2022

1750

Připravili jsme pro vás posezení u ochutnávkového stánku na vinici Peklo v Šatově při příležitosti padání hvězd (perseid). První zmínka o padajících hvězdách pochází z poloviny 3. století našeho letopočtu. Objevily se v souvislosti s umučením svatého Vavřince, který odmítl vydat císaři bohatství církve po popravě papeže Sixta II. Tvrdil, že největší bohatství církve jsou chudí, nemocní a trpící lidé. Majetek rozdal a za to ho císař odsoudil k popravě. Byl upálen na železném roštu nad horkým uhlím. Několik dní po jeho popravě, 10. srpna 258, z noční oblohy padaly třpytivé hvězdy, od té doby se jim lidově říká slzy svatého Vavřince nebo Vavřincovy slzy. Vinice Peklo v Šatově nabízí krásný výhled na noční oblohu a je tedy ideálním místem k pozorování hvězd.

Zdarma budete moci ochutnat naše vína z odrůdy Svatovavřinecké, případně i můžete zakoupit další vína z naší produkce přímo v ochutnávkovém stánku. Připraveno bude i drobné občerstvení od cateringové společnosti. 

Vstupné je zdarma.

Doporučujeme si vzít vlastní deku na sezení ve vinici.

Akce bude trvat od 19.00 do 23.30.

DOPRAVA: Připraven bude také svozový autobus, který bude jezdit zdarma. Vyjíždět bude z Mariánského náměstí ve Znojmě v 19.00, ve 20.00 a 21.00. Zpět na Mariánské náměstí bude odjíždět od vinice Peklo ve 20.30, 21.30, 22.30 a 23.30. Přijet můžete i autem (parkování bude zajištěno u Pěchotního srubu Zahrada v Šatově), nebo případně vlakem, či linkovým autobusem. Vlak ze Znojma do Šatova odjíždí v 18.57 z vlakového nádraží. Autobus ze Znojma do Šatova odjíždí v 19.10 z autobusového nádraží, nástupiště č. 10, linka 818.

Přijďte si užít kouzelnou atmosféru letní noci se znovínskými a lechovickými víny!

Ochutnávkový stánek na vinici Peklo v Šatově:

1751

1752


Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit