Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

André

výběr z hroznů 2021
Šarže 1415
Obsah 0,75 l

Víno jsme vyprodali

Vybrat si můžete z aktuální nabídky odrůdy André nebo z celého katalogu.
MIMOŘÁDNÁ EDICE VÍN KE 30. NAROZENINÁM ZNOVÍNU ZNOJMO V roce 2022 si ZNOVÍN ZNOJMO připomněl své 30. narozeniny, vinařskou řečí to lze vyjádřit jako již „příjemně nazrálý věk“. Myslíme si, že máme být na co hrdi. Ostatně máme to také ve svém všeříkajícím sloganu – Znovín, vína hrdá na svůj původ. Při této příležitosti si Vám dovolujeme nabídnout několik výjimečných vín z ročníku 2021, která jsou přímo předurčena k oslavám, ale také k delší archivaci na deset, dvacet a možná i třicet let. Připijme si tedy na zdraví tímto vínem již dnes, ale zkuste jej vychutnat po pěti, deseti a možná právě i po třiceti letech.

Pavel Vajčner
Zavzpomínejte nad krásným vínem tradiční domácí odrůdy André, které již při prvním přivonění pohladí noblesními tóny po kvalitní kávě, hořké čokoládě i nasládlém karamelu a svou vůní navnadí očekávání něčeho velkého a výjimečného. V každém doušku objevíte dokonalou čistotu a harmonii chutí, sametovou hebkost měkkých tříslovin i nekonečně dlouhou dochuť s tóny po vyzrálém lesním ovoci, tmavých třešních, kakaových bobech a lékořici. Téměř 40 let staré keře na Kamenném vrchu daly vínu ušlechtilost a jakousi životní moudrost, která se dlouhou archivací bude jistě ještě násobit.
30. narozeniny Znovínu Znojmo
André Oceněno

Získaná ocenění

  • Zlatá medaile na „KRÁL VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2022“
  • Bronzová medaile na „GRAND PRIX AUSTERLITZ 2022“, ČR
  • Stříbrná medaile na „O HUSTOPEČSKOU PEČEŤ 2023“
Odrůda André Kategorie suché
Přívlastek výběr z hroznů Barva vína červené
Ročník 2021 Zbytkový cukr 0,1 g/l
Obsah lahve 0,75 l Kyseliny 5,3 g/l
Vinařská obec Tasovice Alkohol 13,5 %
Viniční trať Kamenný vrch Bezcukerný extrakt 35,8 g/l
Region Znojemsko Obsahuje oxid siřičitý
Vinařská podoblast původu Víno určené k okamžité konzumaci Víno určené k archivaci Víno suché Doporučená teplota vína při podávání 16–18 °C Odhadovaná doba názrávání 10 až 12 roků od roku lahvování Vhodné k hovězímu Vhodné ke zvěřině Vhodné k sýrům
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit