Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Moravský sklípek v Šatově

V slunečných rovinách jižně od Znojma, jen kousek od rakouských hranic, leží stará vinařská obec Šatov. Stopy tisícileté tradice pěstování vinné révy jsou patrné doslova na každém kroku, zejména pak v pitoreskních sklepních uličkách, které si dosud uchovaly původní ráz. V jedné z nich najdete Moravský sklípek.

Sklípek se vrátil do Vinařského turistického programu a pokud se rozhodnete jej navštívit, ochutnáte zde vína z naší produkce, která jsou aktuálně v prodeji a zároveň zde také můžete degustovat speciální vína, vypěstovaná na naučné vinici za sklípkem, která jinde neochutnáte.

K vychutnávání vín je připravena terasa a vnitřní vinárna. Po domluvě se také můžete podívat do sklepa, kde jsou vína uložena v tzv. privátních boxech.

Ceník nabízených vín (pdf)

Provoz Moravského sklípku

Pravidelná otevírací doba
od 20. 5. – 11. 6. 2022 PÁ – SO  14.00–20.00
12. 6. – 1. 10. 2022 ÚT – SO  14.00–20.00


Kontakt

tel.: 725 429 494
e-mail: moravskysklipek@znovin.cz.

Provoz privátních boxů a přístup k nim zůstává v nezměněné podobě.

1578

Naučná vinice starých odrůd za Moravským sklípkem v Šatově

1673

Vína ze starých odrůd ochutnáte v Moravském sklípku.

Chtěli byste někdy spatřit vinnou révu tak, jak ji pěstovali naši předkové? Pak se nechte pozvat na naučnou vinici za Moravským sklípkem, kde jsme v roce 2001 vysadili devatenáct starých odrůd révy vinné. Projděte se mezi řádky, v duchu se vraťte do starých časů a seznamte se s odrůdami, které kdysi rostly v českých a moravských vinicích a jejichž názvy připomínají dávné tradice.

Každou odrůdu doplňuje informační tabule, která návštěvníky seznamuje s její stručnou charakteristikou. Ve vinici je vysazeno například kdysi populární Veltlínské červenobílé či Prachtraube, které stálo u zrodu moderní odrůdy Muškát moravský. Najdete tu i romantický Kamenorůžák, mystický Muškát žlutý, známý zejména ve Středomoří, či Veltlínské modré zvané Modrý Janek. Jméno téhle odrůdy se odvozuje od měňavého zabarvení slupek: malé zelené bobulky brzy po odkvětu zmodrofialoví, před zráním se mění na tmavofialové a při zrání se zabarví opět do zelenošeda.

Informace pro účastníky Putování po vinicích 2022 zavřít
Nabídka vín Putování po vinicích 2022 zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit