Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Na prestižní soutěži Vinalies ve Francii bodovaly Tramíny a Pálavy ze Znovínu i Lechovic

Hned čtyři zlaté medaile získala na mezinárodní soutěži Vinalies Internationales 2021 během června ve francouzské Remeši vína ze Znovínu Znojmo. Odborníci ocenili dvojici Tramínů červených a duo Pálav. Dařilo se i sesterské společnosti Znovínu, Vinným sklepům Lechovice, které získaly pro svůj Ryzlink rýnský a Pálavu stříbrné medaile.

Vinalies Internationales se řadí mezi nejslavnější mezinárodní klání vín. Znovín Znojmo spolu s Vinnými sklepy Lechovice na něm byl nejúspěšnějším českým vinařstvím.

Z přihlášených bezmála tří tisíc vzorků z devětatřiceti zemí světa ocenila odborná porota zlatými medailemi znovínskou Pálavu, 2018, č. š. 8378, výběr z bobulí, Vrbovec, Šác; Pálavu, 2017, č. š. 7359, výběr z bobulí, Vrbovec, Šác; Tramín červený, 2017, č. š. 7357, výběr z cibéb, Strachotice, Dívčí vrch a Tramín červený, 2015, č. š. 5075, výběr z hroznů, U Tří dubů, Stošíkovice na Louce.

1568

„Oceněný Tramín ročníku 2015 dokazuje, že toto víno je ušlechtilé a vhodné k archivaci. Stejně jako odrůda Pálava dosvědčuje vynikající kvalitu tuzemských bílých vín,“ uvedl předseda představenstva Znovínu Znojmo Pavel Vajčner.

S Pálavou 2017, č. š. 1737, výběr z bobulí, Borotice, Nad Kolářovým sklepem a Ryzlinkem rýnským 2019, č. š. 1920, pozdní sběr, Oleksovice, U Lipky uspěly i Vinné sklepy Lechovice, které za obě vína obdržely stříbrné medaile.

1569

Hodnocení na Vinalies Internationales se účastnil i someliér Znovínu Znojmo Martin Šmíd. Ten vyzdvihnul hlavně profesionalitu a její vysokou úroveň.

„O soutěži se někdy říká, že má na vína hodně francouzský pohled, což podtrhla i aktuální složitá situace, kvůli které letos převažovali hodnotitelé právě z domácí Francie. Úspěch na takové soutěži pak není jen vyvolání pozitivního dojmu, ale nezpochybnitelná garance nevyšší kvality přihlášených vín,“ líčil Šmíd.

Všechna ověnčená vína, mimo vyprodané Pálavy 2017 č. š. 7359, lze zakoupit na našem e-shopu www.znovin.cz.

 

Informace pro účastníky Putování po vinicích 2024 zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit