Přeskočit na obsah
Přihlásit se Oblíbené Košík

Prague Wine Trophy a Concours Mondial de Bruxelles 2026

19. 6. 2026

Máme velkou radost z dalších významných úspěchů našich vín.

Na prestižní mezinárodní soutěži Prague Wine Trophy 2026 získala vína Znovínu Znojmo celkem osm medailových ocenění, a to hned tři velké zlaté medaile Prague Premium Gold a čtyři zlaté medaile Prague Gold.

Oceněná vína z aktuální nabídky:

🥇 Tramín červený, řada Ještěrka zelená, šarže 5352 – Prague Gold
🥇 Sauvignon, řada Ještěrka zelená, šarže 5321 – Prague Gold

Oceněná vína, která budou v prodeji po doprodání aktuální šarže:

🥇 🥇 Sauvignon VOC Znojmo 2025, šarže 5335 – Prague Premium Gold
🥇 🥇 Veltlínské zelené VOC Znojmo 2025, šarže 5336 – Prague Premium Gold

Ostatní oceněná vína se postupně dostanou do prodeje.

Bodovala vína s označením VOC Znojmo, která reprezentují typické odrůdy Znojemska. Dařilo se také vínům z oblíbené řady Vína s příběhem - Ještěrka zelená, jež si mezi našimi zákazníky dlouhodobě drží velkou přízeň.

Prague Wine Trophy je největší mezinárodní soutěž vín v České republice. Vína jsou hodnocena anonymně odbornými komisemi složenými z domácích i zahraničních degustátorů, enologů a vinařských odborníků. Soutěž probíhá ve čtyřech kolech během roku a hodnotí se celkem 32 kategorií vín. Medaile Prague Premium Gold získávají vína s hodnocením 90–94 bodů, zatímco Prague Gold náleží vínům s bodovým ziskem 87–89 bodů.

 

Znovín slaví také mimořádný úspěch na Concours Mondial de Bruxelles 2026

Naše šumivá vína získala významná ocenění na prestižní mezinárodní soutěži Concours Mondial de Bruxelles, která každoročně hodnotí nejlepší vína z celého světa.

Letošní ročník přinesl Znovínu Znojmo mimořádný úspěch. Naše sekty si z mezinárodního klání odvážejí hned několik cenných medailí včetně nejvyššího ocenění.

Největšího úspěchu dosáhl Znovín Classic Sekt Demi Sec 2007 v exkluzivním třílitrovém provedení, který získal Velkou zlatou medaili. Toto ocenění patří pouze vínům s nejvyšším bodovým hodnocením soutěže a představuje absolutní špičku mezi hodnocenými vzorky. Tento výjimečný sekt byl vyroben klasickou metodou kvašení v lahvi a nazrával v tří litrové lahvi.

Dalšího významného úspěchu dosáhlo víno Znovín de Lux Rosé Brut – jakostní šumivé víno z ročníku 2006, které získalo zlatou medaili. Toto elegantní rosé potvrdilo svou mimořádnou kvalitu, harmonii a schopnost dlouhodobého zrání.

Úspěšnou sbírku ocenění doplnil Znovín Classic Sekt Brut Nature 2007, který získal stříbrnou medaili. Porotu zaujal svou elegancí, jemným perlením a vyzrálým charakterem. Tento sekt aktuálně není v prodeji. 

Zisk Velké zlaté, zlaté a stříbrné medaile na jedné z nejuznávanějších světových vinařských soutěží je pro nás velkou ctí. Jsme hrdí, že naše sekty obstály v konkurenci producentů z celého světa.

Zpět na Aktuality