Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Ryzlink rýnský

pozdní sběr 2013
Šarže 3208
Obsah 0,75 l

Víno jsme vyprodali

Vybrat si můžete z aktuální nabídky odrůdy Ryzlink rýnský nebo z celého katalogu.
S malou nervozitou beru do ruky poslední láhev dnešní degustace, která pochází z řady Znovín Gallery. Ryzlink rýnský je velmi stará odrůda a stala se mou osobní záležitostí. Vína této odrůdy vyhledávám a vždy pečlivě ochutnávám. Představovaný vzorek jsem si vybral úmyslně. Ročník 2013 mám v paměti. Byl to ročník, oproti předešlým ročníkům, méně vyzrálý, ale o to zajímavější. Dal vínům šťavnatost a pikantnost. Tyto dvě vlastnosti nacházím i u tohoto vína. Méně známá viniční trať Gránice, která leží na strmých kamenitých terasách znojemských hradeb, jako by dala tušit, že vína z této trati budou mít jedinečný charakter. Je tomu tak. Víno oplývá štědrostí chuťových jemností, plností a pevností. Má svoji hloubku a laskavost. Vše doplňuje královská vznešenost.
Toto víno bylo součástí listopadových ZNOVÍNEK roku 2017. Víno tehdy vybral a doporučil obchodní zástupce pro jižní a střední Moravu pan Luboš Rohovský.
Ryzlink rýnský
Odrůda Ryzlink rýnský Kategorie polosuché
Přívlastek pozdní sběr Barva vína bílé
Ročník 2013 Zbytkový cukr 8,9 g/l
Obsah lahve 0,75 l Kyseliny 6,8 g/l
Vinařská obec Znojmo Alkohol 12,0 %
Viniční trať Gránice Bezcukerný extrakt 23,7 g/l
Region Znojemsko Obsahuje oxid siřičitý
Vinařská podoblast původu Víno určené k okamžité konzumaci Víno polosuché Doporučená teplota vína při podávání 10–12 °C Odhadovaná doba názrávání 7 až 9 roků od roku lahvování Vhodné k vepřovému Vhodné k sýrům
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit