Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Šampionem Národní soutěže vín pro Znojemskou podoblast je pekelná Müllerka

Hodnocení Národní soutěže vín se přehouplo do své druhé poloviny a jako již tradičně třetí v pořadí se věnovalo Znojemské vinařské podoblasti. Šampionem, a tedy nejlepším vínem na Znojemsku, se zde stal Müller Thurgau 2021, výběr z hroznů z vinařství Znovín Znojmo. Národní soutěž vín je nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

1758

Vinařství Znovín Znojmo se letos v soutěži mimořádně dařilo. Kromě titulu Šampiona a zároveň vítěze kategorie bílých suchých a polosuchých vín za Müller Thurgau 2021, výběr z hroznů, si připsalo i triumf v další kategorii, a to červených suchých vín za Frankovku 2018, pozdní sběr. Kategorii bílých polosladkých vín pak ovládla Pálava 2020, výběr z hroznů z Vinné sklepy Lechovice, které jsou sesterskou společností Znovínu.

„Jedná se o Müller Thurgau z našich vinic na viniční trati Peklo v obci Šatov. Druhá sklizeň z mladých výsadeb dala v ročníku 2021 vzniknout bohatému, komplexnímu a ušlechtilému vínu s potenciálem příjemně nazrávat. Mezi našimi zákazníky si tato "pekelná müllerka" získala velmi rychle oblibu a věřím, že titul šampiona je také potěší,“ informoval o vítězném víně Ing. Karel Matula, ředitel vinařství Znovín Znojmo.

Zdroj: https://www.vinazmoravyvinazcech.cz/

Všechna vína můžete zakoupit na našem e-shopu:
Müller Thurgau, šarže: 1310, viniční trať Peklo, Šatov
Frankovka, šarže 8400, viniční trať Fládnická, Hnanice
Pálava. šarže: 2038, viniční trať Nad Kolářovým sklepem, Borotice


Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit