Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Sauvignony ze Znovínu bodovaly v Bruselu

Hned první mezinárodní soutěž vín v roce 2021, jíž se účastnila i vína ze Znovínu Znojmo, přinesla úspěch. Z Concours Mondial du Sauvignon v belgickém Bruselu putovaly do Šatova dvě zlaté a jedna stříbrná medaile.

Největší soutěž zaměřená na vína odrůdy Sauvignon proběhla koncem března již po dvanácté v belgickém Bruselu. V rámci klání Concours Mondial du Sauvignon letos odborníci hodnotili více než 1200 vzorků vín z bezmála dvacítky zemí světa. Someliéři ocenili medailemi i devět vín moravských vinařů. Mezi nimi získal největší počet cen Znovín Znojmo.

1545

Zlato obdržel Sauvignon - ještěrka zelená, 2020 č. š. 0361, pozdní sběr, Hnanice, Knížecí vrch z oblíbené zvířátkové řady. Experti ověnčili nejcennějším kovem i Sauvignon Green, 2020, č. š. 0360, pozdní sběr, Stošíkovice na Louce, U Tří dubů. Trojici úspěšných pak uzavřela stříbrná medaile pro Sauvignon, 2020, č. š. 0358, Havraníky, Staré vinice, který byl nedávno zatříděn do apelačního systému VOC Znojmo.

Všechny úspěšné Sauvignony zařadíme do některé z budoucích nabídek vín. Nejdříve do prodeje vypustíme Sauvignon VOC Znojmo, 2020, č. š. 0358, Havraníky, Staré vinice, který bude v prodeji od 8. května 2021.

Odrůda Sauvignon patří díky své aromatičnosti k nejoblíbenějším na světě. Právě sklizeň ročníku 2020, z něhož pochází i hrozny pro vína Znovínu Znojmo oceněná na Concours Mondial du Sauvignon, měla nezaměnitelný charakter. „Vína ročníku 2020 mají příjemnou a svěží kyselinku. Odrůdy typické pro Znojemsko, mezi něž patří i Sauvignon, nádherně voní," uvedl předseda představenstva Znovínu Znojmo, Pavel Vajčner.

Portfolio Znovínu Znojmo zahrnuje širokou škálu vín odrůdy Sauvignon. Ať už mezi ně patří moderně pojatá vína řady Tropical či Green, Sauvignon - ještěrka zelená, 2019, č. š. 9342, pozdní sběr, Hnanice, Knížecí vrch, anebo Sauvignon - pozdrav ze Znojma, 2018, č. š. 8343, pozdní sběr, Strachotice, Dívčí vrch.

O úspěchu znovínských Sauvignonů svědčí i jejich každoroční zařazení do apelačního systému VOC Znojmo. Zákazníci mohou nyní ochutnat a zakoupit mimo jiné Sauvignon - VOC Znojmo, 2019, č. š. 9344, Tasovice, Kamenný vrch a Sauvignon - VOC Znojmo, 2018, č. š. 8335, Hnanice, Knížecí vrch

Informace pro účastníky Putování po vinicích 2024 zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit