Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Světový šampion mezi růžovými polosuchými víny pochází ze Znovínu!

Světový šampion mezi růžovými polosuchými víny pochází ze Znovínu!

Příznačně s prvními teplými dny jako předzvěstí blížící se růžové sezóny proběhl ve španělském Valladolidu 2. ročník soutěže Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session, věnované výhradně růžovým vínům. Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session je součástí jedné z největších a nejprestižnějších mezinárodních soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles. 

Mimořádně se zde zadařilo moravským vínům, která získala titul šampiona kategorie polosuchých růžových vín a k tomu přidala dalších 8 medailí. Potvrdila tak, že tuzemská růžová vína patří dlouhodobě k absolutní světové špičce. Účast na soutěži finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

V konkurenci 1170 vín z celého světa se nejúspěšnějším moravským zástupcem na soutěži stalo vinařství Znovín Znojmo. Světovým šampionem mezi růžovými polosuchými víny se stalo Rulandské modré rosé 2017, πnot 3,14, pozdní sběr, šarže: 7397! Toto víno máme k dispozici a můžete sis jej zakoupit jak na e-shopu, tak na našich prodejnách. 

“Titul šampiona polosuchých vín získal představitel řady kulatých pinotů, která vznikla ve spolupráci Znovínu Znojmo a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Při výrobě těchto vín vždy propojujeme a zúročujeme ušlechtilost a potenciál starobylé odrůdy Rulandské modré, možnosti špičkové technologie, která nám umožňuje chladit surovinu na 3,14 °C, luxusní moderní skleněný uzávěr, který zajišťuje dlouholeté zachování svěžesti a charakteru vína, a samozřejmě cit a um našich vinařů,” přiblížil s radostí oceněné víno Ing. Karel Matula, výrobní ředitel Znovínu Znojmo.

Zlatou medaili získala další dvě znovínská vína, a to: Cabernet Sauvignon rosé 2019, jakostní, šarže: 9377 (je v prodeji) a  Znovín DeLux Brut 2013 (není v prodeji). Na stříbrnou medaili dosáhl i Cabernet Sauvignon rosé 2019, pozdní sběr, šarže: 9375 (není v prodeji, ale lze jej zakoupit v Salonu vín ČR).

Je to pro nás velký úspěch, kterého si velmi vážíme. Neváhejte si tedy tato nádherná růžová vína objednat přes e-shop, nebo si je zakoupit na našich prodejnách ve Znojmě v Louckém klášteře, nebo na Horní České 2.

Oceněná moravská vína: 

Cabernet Moravia rosé, výběr z hroznů 2021

 Vinařství  Víno  Medaile
 Znovín Znojmo  πnot noir 3,14 Rulandské modré Rosé, pozdní sběr 2017  Šampion kategorie polosuchých vín a velká zlatá
 Znovín Znojmo  Cabernet Sauvignon Rosé, jakostní víno 2019  Zlatá
 Znovín Znojmo  Znovín de Lux Rosé Brut, jakostní šumivé víno 2013  Zlatá
 Bohemia Sekt  Bohemia Sekt Prestige rosé brut 2019  Zlatá
 Znovín Znojmo  Cabernet Sauvignon Rosé, pozdní sběr 2019  Stříbrná
 VINO HORT  Pinot Rosé, pozdní sběr 2021  Stříbrná
 Vinařství Svoboda  André Rosé, moravské zemské víno 2021  Stříbrná
 Vinařství Vajbar  Cabernet Moravia rosé, výběr z hroznů 2021  Stříbrná

1693

Zdroj tiskové zprávy (zkráceno): 

Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, e-mail: pavel.krska@vinarskecentrum.cz, tel.:  +420 721 414 575   

Jiří Bažant, Omnimedia, s.r.o., e-mail: j.bazant@omnimedia.cz, tel.:  +420 606 282 673                             

Více informací o soutěži na www.concoursmondial.com                      

                        


Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit