Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Veltlínské zelené

pozdní sběr 2008
Šarže 8090
Obsah 0,75 l

Víno jsme vyprodali

Vybrat si můžete z aktuální nabídky odrůdy Veltlínské zelené nebo z celého katalogu.
Odrůdová skladba révy vinné je v České republice velice bohatá. Je zde registrováno více jak 60 odrůd. Ty se pěstují v různých vinařských podoblastech a vína se vyrábějí odlišnými vinařskými styly s proměnlivou délkou života. Svět vína je opravdu zábavný a vzrušující. Hra s lahvově zralými, nebo chcete-li archivními víny, patří asi k nejzajímavějším. Je plná napětí, očekávání, euforie anebo také někdy rozpačitá, se špetkou zklamání. Ale tak už to v životě chodí. My jsme se se svým veltlínem z roku 2008 připojili k té velké skupině šťastných degustátorů. Na archivní víno nespěchejte. Po šetrném otevření jej dekantujte a nechte minimálně hodinu vydýchat. Po nalití do skleničky se Vám víno odmění atraktivní zlatavou barvou. Ve vůni potěší příjemná lahvová zralost se stopou suchých vlašských ořechů. V hořkomandlové dochuti se nedá zapřít veltlín ze Znojemska. Stále dobrá kondice vína je třešničkou na dortu pro milovníky hladkých suchých vín. Proč otevřít tuto nádhernou láhev? Tak třeba pro vzpomínku na něco zajímavého a pěkného co jste v roce 2008 zažili.
Toto víno bylo součástí říjnových Znovínek 2017. Víno tehdy vybral a doporučil Ing. Jaroslav Opatřil, ochchodní náměstek Znovínu Znojmo, a.s.
Veltlínské zelené
Odrůda Veltlínské zelené Kategorie suché
Přívlastek pozdní sběr Barva vína bílé
Ročník 2008 Zbytkový cukr 1,6 g/l
Obsah lahve 0,75 l Kyseliny 5,5 g/l
Vinařská obec Slup Alkohol 13,0 %
Viniční trať Kacperky Bezcukerný extrakt 18,6 g/l
Region Znojemsko Obsahuje oxid siřičitý
Vinařská podoblast původu Víno určené k okamžité konzumaci Víno určené k archivaci Víno suché Doporučená teplota vína při podávání 10–12 °C Odhadovaná doba názrávání 10 až 12 roků od roku lahvování Vhodné k vepřovému Vhodné k sýrům
Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit