Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Znovín zažil medailové žně. Z prestižní soutěže Vinalies přivezl dvě velké zlaté a dvě zlaté medaile

Vína Znovínu Znojmo bodovala v Mekce vinařství. Na francouzské mezinárodní soutěži Vinalies Internationales 2022 v Paříži získal Znovín dvě velké zlaté medaile ze čtyř, které byly do České republiky uděleny. Navíc přidal ještě dvě zlaté medaile.

Velkou zlatou medaili obdržela vína Rulandské šedé 2018, č. š. 8382 ve výběru z bobulí pocházející z vinice Středohoří ve Starovicích a Tramín červený 2017, č. š. 7357 ve výběru z cibéb z viniční trati Dívčí vrch ve Strachoticích.

Odborná porota pak dále ocenila zlatou medailí Veltlínské zelené 2018, č. š. 8321 ve výběru z bobulí z vinice Punty ve Velkých Němčicích a Tramín červený 2018, č. š. 8372 ve výběru z hroznů z viniční trati Weinperky v Miroslavi.

1686

„Domnívám se, že pro vinohradníky, sklepmistry a všechny ve Znovínu Znojmo by měla být tato ocenění spojena s pocitem více než kvalitně odvedené práce a zúročení zkušeností, a i těch nejmenších detailů nasbíraných v průběhu mnoha let,“ těšilo someliéra Znovínu Martina Šmída.

Ten sám navštívil sedmadvacátý ročník soutěže Vinalies v roli hodnotitele. „Získat zlatou či dokonce velkou zlatou medaili je skutečně velký svátek, zvláště pak na takové vrcholné soutěži jako je Vinalies International v Paříži a s vědomím, že velká zlatá medaile se udělovala premiérově až tento rok, tedy poprvé po sedmadvaceti letech od založení Vinalies Internationales. Medailový zisk znovínských vín, to jest dvou velkých zlatých (více než 93 bodů ze 100) a dvou zlatých ocenění (více než 89 bodů ze 100) se tak stává v této konstelaci absolutně mimořádný,“ dodal Martin Šmíd.

1687

Znovín Znojmo patřil na letošním ročníku Vinalies k nejúspěšnějším moravským vinařstvím. V konkurenci bezmála dvou a půl tisíce vín ze šestatřiceti zemí světa získal rovnou čtyři medaile. Martin Šmíd přirovnal úspěch znovínských vín k vinařské olympiádě. „Dle mého soudu je Vinalies konkurz, na který by mělo být posláno pouze takové víno, o kterém je sklepmistr přesvědčen, že má šanci uspět a na kterém odvedl svou nejlepší práci,“ uzavřel Martin Šmíd.

Oceněný Tramín červený 2017, č. š. 7357 ve výběru z cibéb mohou zákazníci zakoupit na našem e-shopu, stejně jako v prodejnách Znovínu v Louckém klášteře a na ulici Horní Česká 2 ve Znojmě.

Další ověnčená vína, dvojité zlaté Rulandské šedé 2018, č. š. 8382 ve výběru z bobulí, Tramín červený 2018, č. š. 8372 ve výběru z hroznů a Veltlínské zelené 2018, č. š. 8321 ve výběr z bobulí budou dostupná v některé z budoucích nabídek.

Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit