Novinka Akční cena

Neuburské

Neuburské z Pekla
suché
/
pozdní sběr 2024
/
Šarže 4333
/
Obj. číslo Z 4333
/
Obsah 0,75 l
Neuburské
Nechte se okouzlit Neuburským z Pekla s lákavou vůní jarních narcisů, zralého zahradního ovoce a opojného květu akátu. V chuti se objevují tóny čerstvé broskve, vyzrálých nektarinek i lehká kořenitost. Víno je hladké, svěží a dokonale harmonické. Těžko mu odolat.
Skladem
230 Kč
215
Nákupem získáte 2 body do věrnostního programu.

Vlastnosti vína

Odrůda
Neuburské
Přívlastek
pozdní sběr
Ročník
2024
Obsah lahve
0,75 l
Země původu
Česká republika
Vinařská podoblast
Znojemská
Vinařská obec
Šatov
Viniční trať
Peklo
Region
Znojemsko
Kategorie
suché
Alkohol
13,0 % obj.
Zbytkový cukr
5,4 g/l
Kyseliny
6,4 g/l
Bezcukerný extrakt
21,4 g/l
Barva vína
Neuburské
Vyrobeno a plněno
Znovín Znojmo
ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.
Šatov 404
671 22
Česká republika
Obsahuje
oxid siřičitý

Doporučení

Víno suché
Víno suché
Doporučená teplota vína při podávání 10–12 °C
Doporučená teplota vína při podávání 10–12 °C
Odhadovaná doba názrávání 7 až 9 roků od roku lahvování
Odhadovaná doba názrávání 7 až 9 roků od roku lahvování
Vhodné k drůbežímu
Vhodné k drůbežímu
Vhodné k vepřovému
Vhodné k vepřovému
Vhodné k těstovinovým pokrmům
Vhodné k těstovinovým pokrmům
Tady pod těmi příkrými svahy, tady mezi dlouhé řádky révy, kde slunce tak žhne, pojďme spolu si lehnout! Nápady máš jen ďábelské, raději dejme si Neuburské.

O víně

Nechte se okouzlit vynikajícím vínem z odrůdy Neuburské, pocházejícím z viniční trati Peklo. Již při prvním přivonění vás zaujme jeho lákavá vůně jarních květin, zralého zahradního ovoce a jemného akátového květu. Víno je hladké, svěží a vyniká skvěle vyváženým poměrem zbytkového cukru a kyselinky, což vás přímo vybízí k dalšímu napití. V chuti se objevují tóny čerstvé broskve, vyzrálých nektarinek s lehkou kořenitostí. Toto Neuburské se perfektně hodí k vepřovým medailonkům, kuřecímu masu nebo smetanovým těstovinám. Má také skvělé předpoklady pro archivaci.
Viniční trať

Peklo

Jižně od Šatova vás v krajině česko-rakouského pohraničí upoutají řádky vína linoucí se v netypickém tvaru. Podkovovitá podoba této trati připomíná sedlo či amfiteátr. Nebo snad pekelný kotel? Teorií, odkud viniční trať Peklo vzala své jméno, je několik. Někteří ho odvozují od nedalekého Šibeničního vrchu, kde od konce středověku až do poloviny 18. století stála šibenice. Jiní název přisuzují tomu, že hrozny, které se zde pěstují, bývají někdy natolik vystaveny slunečnímu žáru, jako by se pekly v pekelném kotli. 

Jít objevovat
Peklo
Na vašem soukromí nám záleží

Soubory cookies používáme k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.