Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Peklo

Nadmořská výška 250-290 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9 °C  |  Roční srážky 500 mm
Peklo

Místo, které snad není z tohoto světa

Jižně od Šatova vás v krajině česko-rakouského pohraničí upoutají řádky vína linoucí se v netypickém tvaru. Podkovovitá podoba této trati připomíná sedlo či amfiteátr. Nebo snad pekelný kotel?

Teorií, odkud viniční trať Peklo vzala své jméno, je několik. Někteří ho odvozují od nedalekého Šibeničního vrchu, kde od konce středověku až do poloviny 18. století stála šibenice. Jiní název přisuzují tomu, že hrozny, které se zde pěstují, bývají někdy natolik vystaveny slunečnímu žáru, jako by byly v pekle. Ať tak či onak, vína se tu rodí znamenitá. Daří se tu odrůdám jako je Müller Thürgau, Tramín červený, Neuburské nebo Modrý Janek.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská obec: Šatov
Viniční trať Peklo Viniční trať Peklo
Víno z pekelného kotle
Viniční trať Peklo

O viniční trati Peklo

Historie viniční tratě Peklo může podle dochovaných historických pramenů sahat až ke konci 15. století. Vinice byla vybudovaná ve svažitém terénu, který byl postupně přebudován na terasy. Na hranách teras a strmých svazích, které jsou tvořeny sprašovými půdami a vápenitými jíly, s trochou štěstí uvidíte vzácné rostliny a zvířata. Na jaře tu krásně voní květy mandloně nízké, kolem nichž poletují různé druhy motýlů. Mezi nimi vyniká krásný pestokřídlec podražcový.

Kolem viniční tratě se můžete vydat na malý výlet na kole nebo pěšky po vyznačených trasách. Nezapomeňte sebou vzít i děti, protože je tu pro ně nachystaná Pohádková stezka, kde si mohou otestovat, jak dobře znají různé rostliny a zvířátka. Ideální místo pro odpočinek pak nabízí náš degustační stánek přímo ve vinici. Ochutnejte tady vyhlášenou „pekelnou Müllerku“ a užijte si výhled až k našim sousedům.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Peklo
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit