Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Staré vinice

Nadmořská výška 276–312 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9 °C  |  Roční srážky 480 mm
Staré vinice

Netknutá příroda
u Havraníků

Název Staré vinice svědčí o tom, že vinohrady zde byly již od dávných dob. Zdejší ideální podmínky dodávají vínům nezaměnitelný charakter a výraz. Trať je od severozápadu chráněna lesy českého masivu Národního parku Podyjí a Havranickým vřesovištěm. V její spodní části se nachází sprašové půdy, horní část je písčitohlinitá ze zvětralin Dyjského masivu.

Na Starých vinicích pěstujeme Sauvignon, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Tramín červený, Veltlínské zelené, Zweigeltrebe, Rulandské modré. Naleznete zde také netradiční odrůdy jako Chenin Blanc Viognier či Sauvignon šedý. Hezky se jim tady daří.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská obec: Havraníky
Viniční trať Staré vinice Viniční trať Staré vinice
Víno střeží sama Panenka Marie
Viniční trať Staré vinice

O viniční trati Staré vinice

Nad vinohradem se tyčí poutní kaple Panny Marie Bolestné, která bedlivě hlídá, aby všechno krásně rostlo, zrálo a přinášelo lidem radost. Je obklopena Havranickým vřesovištěm, po kterém se prohání ještěrky a kudlanky. Na stromech spí dudci. Rostou zde dokonce i koniklece a janovce. Příroda je zde neuvěřitelně čistá.

Z vinohradu to je co by kamenem dohodil do staré vinařské obce Havraníky. Její zajímavostí jsou vinné pískovcové sklepy. Získával se z nich jemný písek, z něhož jsou dosud zhotoveny omítky mnoha vídeňských budov. Obec je častým výchozím bodem pro všechny, kdo milují dobré víno, památky, přírodu a vyjížďky po Národním parku Podyjí.

Navštivte náš stánek

Přímo na Starých vinicích můžete ochutnat skvělá vína z této i ostatních tratí v okolí. Otevřeno máme v jarních a letních měsících, ale na vinohrad se můžete podívat celý rok.
6. 4. – 31. 5.
2024
víkendy a svátky
od 9.00 do 18.00
1. 6. - 30. 9.
2024
každý den
od 9.00 do 18.00
Viniční trať Staré vinice

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Staré vinice
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit