Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Na vinici

Nadmořská výška 260-290 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9 °C  |  Roční srážky 500 mm
Na vinici

Na dohled
Znovínu

Když se ze Šatova podíváte na sever k železniční trati, uvidíte dlouhý pás vinic, do kterého se opírá slunce. Tušíte správně, je to viniční trať Na vinici. Leží tři kilometry od sídla Znovínu, a my se tak na ni můžeme každý den dívat z oken naší firmy. Krásný výhled na ni také budete mít, pokud se vydáte na výlet vláčkem směrem Znojmo – Vídeň.

Střídání teplot v létě – horké dny a studenější noci – vytváří v této oblasti výjimečné klima, které má vliv na rozvoj aromatických látek ve víně. Daří se tu bílým odrůdám jako je Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské bílé a Veltlínské zelené. Z modrých tu najdete Svatovavřinecké, Cabernet Sauvignon nebo Zweigeltrebe.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská obec: Šatov
Viniční trať Na vinici Viniční trať Na vinici
Cihly ze šatovské hlíny
najdete po celé republice
Viniční trať Na vinici

O viniční trati Na vinici

Vinohradnictví v Šatově má opravdu dlouhou tradici. První písemné zmínky pocházejí z roku 1316, ale víno se zde zcela jistě pěstovalo dávno před naším letopočtem. V roce 1845 tu bylo až 626 ha vinic. Několik let na to ovšem zasáhla Evropu obrovská rána – dostala se sem mšice, tzv. révokaz, která postupným vysáváním kořínků likvidovala vinice, nevyhnuly se ani Šatovu. Dnes je tu osázeno přibližně 200 ha vinic.

Výjimečnost trati Na vinici ukazuje mimojiné fakt, že zde můžete zahlédnout ještěrku zelenou. Plachého tvora, který se rád vyhřívá na sluníčku, a najdete ho jen na místech nejméně zasažených zemědělskou činností. Zdobí i láhev Rulandského bílého z této trati. Už jste ho ochutnali?

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Na vinici
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit