Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Viniční trať Kokusové hory

Znovín Znojmo zakoupil na přelomu roku 2013 a 2014 dalších 70 ha vinic, takže celková plocha vlastních vinic na počátku roku 2014 je již 450 ha. Z těchto 70 ha tvoří největší plochu viniční trať Kokusové hory a dále jsou to viniční tratě Domovní a Písky. Tyto skvělé viniční tratě se nachází asi 30 km severně od Znojma směrem na Moravský Krumlov.

848

Od Moravského Krumlova je vinice vzdálena pouhých 10 km. Moravský Krumlov je znám obrazy Slovanské epopeje od Alfonse Muchy. Bližší určení – jihozápadně od obce Petrovice za křižovatkou na Kadov. Petrovice – prastará moravská vinařská obec má dlouhou historii, čehož dokladem je přestavěný kostel z roku 1848, který byl postaven na základech z roku 1284 – podle v kameni vytesaného letopočtu. V obci najdeme ukázky lidové architektury a před školou jsou pozoruhodná boží muka úctyhodného stáří z konce 15. století – jedna z nejstarších u nás. V domě s doškovou střechou chystá obec zřídit muzeum. Mezi jednotlivými viničními tratěmi se nachází přírodní rezervace (3 ha) vyhlášená už v roce 1949 s romantickým historickým názvem „Na  kocourkách“.

Najdeme zde teplomilné travino-bylinné společenstvo rostlin, z nichž mnohé druhy patří mezi vzácné a chráněné (např. smil písečný, pryskyřník ilyrský, divizna brunátná anebo kavyl Ivanův).

Samotná viniční trať Kokusové hory je jižně svažitá vinice se sklonem 4–15 %. Celková výměra viniční tratě je 63,9 ha, z nichž větší část je osazená převážně odrůdou Veltlínské zelené, která zde dosahuje mimořádné, jedinečné kvality.

Svůj šarm zde mají i vína z odrůd Pálava, Sauvignon, Veltlínské červené rané, Rulandské šedé, ale i Müller Thurgau.

Geologický původvápenité písky, písčité jíly na krystalických břidlicích Českého masivu. Půda má pH 7,1, je tedy neutrální. Průměrná roční teplota je 8,9° C, roční srážky 528 mm, nadmořská výška 270–300 metrů nad mořem.

Kategorie viniční tratě je I. – tedy nejlepší.

Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit