Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Řada

Z dubových sudů

Přímětice, Jaroslavice, Loucký Klášter
Z dubových sudů

Letokruhy předávající zkušenosti

Jako by vína z dřevěných sudů získala jakýsi „třetí rozměr“. Vína jsou často květnatá a zrání v sudech podporuje jejich zemitost a mineralitu. Mikroskopické dutinky a otvůrky ve dřevě vyvolávají mikrooxidaci a další procesy, které napomáhají komplexnosti vína. Náš sklepmistr pro naplnění sudů pečlivě vybírá vždy tu nejkvalitnější surovinu.

Když sestoupíte do našich sklepů, je to unikátní zážitek. Oslní vás svou magickou atmosférou z které dýchá historie. U nás ve Znovíně využíváme dubové či akátové sudy. Některé naše sudy jsou dokonce kombinované a obsahují oba z těchto druhů dřev. Sudy máme ve sklepních hospodářstvích v Příměticích a Jaroslavicích a také v Louckém klášteře.

Prvním vínem z kolekce Z dubových sudů je Sauvignon z viniční tratě Staré vinice, která se nachází v katastru staré vinařské obce Havraníky.

Řada Z dubových sudů Řada Z dubových sudů

Objevujte chutě
vín z dřevěných sudů

Tudy vede přímá cesta k úžasným zážitkům. Podívejte se na naši nabídku vín, která se zrodila v našich sklepích.

Sudy podporují vývoj
a zrání vína.
Řada Z dubových sudů

O vínech z dubových sudů

Využíváme sudy různých objemů - 600 l, 2500 l nebo například 5000 l. Mezi naše dodavatele těchto skvostných a mohutných uměleckých děl patří například bednářská rodina Schneckenleitnerů. V dolnorakouském Waidhofen an der Ybbs vyrábí od roku 1880 sudy již jejich pátá generace. Dřevěné sudy od pradávna patří k výrobě vína. Ne nadarmo se říká, že dokud bude existovat víno, bude existovat i bednářské povolání. Probouzí ve vínech jiné chuťové tóny.

Naše sudy se nacházejí například v Křížovém sklepě v Příměticích, který patří mezi jeden z největších sklepů toho typu na světě. Jeho chodby jsou vystavěny do tvaru kříže, jsou dlouhé 110 metrů a 10 m široké. Vznikly mezi lety 1740 až 1756 a nechala je postavit znojemská jezuitská kolej. Jsou oceňovány i díky své akustice. Tichý hlas dokáže klenba nést na opačný konec sklepa. Stěny sklepa jsou také pokryty ušlechtilou plísní Rhacadium cellarae, jež dokonale reguluje vlhkost.

Další sudy máme uloženy v monstrózních sklepech Louckého kláštera. Tento premonstrátský klášter byl založen už v roce 1190 a patří mezi ty největší u nás. Od té doby prožil mnohé těžkosti, včetně několika vyplnění, z nichž se však pokaždé dokázal zotavit. V roce 1754 zde působil fyzik Prokop Diviš, který poté sestrojil první bleskosvod. Kdo ví, jestli za tím nestálo právě víno ze zdejších sklepů. V klášteru byl také pohoštěn Napoleon. My vás zde také rádi pohostíme. Máme zde podnikovou prodejnu s veškerým naším sortimentem a pořádáme v klášteře a jeho sklepení degustační akce. Přijeďte.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Řada Z dubových sudů
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit