Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Tematická řada

Rosnička zelená

Tematická řada Rosnička zelená
Zaposlouchejte se do ohlášení změny počasí.
Rosnička zelená

Citlivá na změny
počasí

Z ticha se ozývá zvláštní a nezaměnitelné skřehotání, které umí jen jeden druh žáby. Podle znějícího „kre-kre-kre-kre-kre“ poznáte rosničku vyskytující se v místech, kde proudí řeky a potoky nezasažené regulací toku. Kde se neobjevují ani škodlivé látky způsobené zemědělskou činností. Rosničky se rozskřehotají vždy při kolísání tlaku a ohlašují tak změnu počasí. Protože když klesá tlak, obvykle přichází déšť.

Rosničky jsou velmi citlivé, proto se traduje, že byly i k předpovědi počasí v minulosti využívány. Na našich etiketách se neobjevují jen tak. Naleznete je vínech, které vznikly z odrůd, jež velmi ovlivňuje počasí v době dozrávání hroznů. Počasí je samozřejmě důležité pro pěstování vinné révy, protože významně ovlivňuje samotnou úrodu i charakter vína.

Tematická řada Rosnička zelená Tematická řada Rosnička zelená
Skřehotající indikátor počasí
Tematická řada Rosnička zelená

Jaká vína zdobí?

Rosnička je drobná žabička, vždyť dorůstá délky jen do pěti centimetrů. Vyhledává velmi vlhká místa, mezi která mohou patřit i listnaté nebo lužní lesy. Indikuje změnu počasí. Nejen zmíněným skřehotáním, ale podle vlhkosti mění i své zabarvení, od žlutozelené po tmavě zelené tóny.

Vytvořili jsme speciální řadu přívlastkových vín, která na svých etiketách nesou rosničku. Jde o vína, respektive odrůdy, jejichž výsledný charakter počasí nejvíce ovlivňuje. Typicky jde o odrůdy Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Kerner. Námi vybraná vína pak pocházejí z viničních tratí, které se rozléhají na slunných kopcích vinařských oblastí Znojemska a Hustopečska.

Navštivte naše stánky u vinohradů

Naše stánky naleznete v místech, kde se objevují rosničky, ještěrky i ledňáčci. Jeden stojí i přímo na Šobesu, v meandru řeky Dyje. Můžete zde ochutnat vína z naší produkce, která vznikala přímo na viničních tratích, kde se stánky nachází. Otevřeno máme v jarních a letních měsících. Vinohrady však můžete navštívit po celý rok.
6. 4. - 31. 5.
2024
víkendy a svátky
od 9.00 do 18.00
1. 6. - 30. 9.
2024
každý den
od 9.00 do 18.00
Tematická řada Rosnička zelená

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Tematická řada Rosnička zelená
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit