Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Šobes

Nadmořská výška 250–325 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9 ˚C  |  Roční srážky 490 mm
Šobes

Ikona moravského vinařství

Vinice Šobes svým jedinečným umístěním v meandru řeky Dyje neustále fascinuje příchozí při každé jejich návštěvě svou romantickou povahou.

Jižně orientovaný prosluněný pahorek se rozkládá v 240-320 m nadmořské výšky a je chráněný ze severozápadu i severovýchodu proti větrům. Kamenitá a kyselá hnědozem na rulovém podkladě přes den nasává sluneční teplo a v noci je zase intenzivně vyzařuje. Řeka Dyje, která vinici obtéká, má také zvláštní význam, stejně jako teplé dny, chladné noci a časté ranní mlhy.

Rulandské šedé 1993 ze Šobesu se podávalo při oficiální návštěvě britské královny Alžběty II. v České republice. Právě díky svým unikátním vlastnostem, které Šobes propůjčuje vínu, zde první révu vysázeli již staří Římané. Ve středověku se vinice těšila věhlasné pověsti. Zdejší vína se tak objevovala na honosných tabulích moravských knížat a českých králů. I vy se můžete cítit královsky. Stačí ochutnat.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská obec: Podmolí
Viniční trať Šobes Viniční trať Šobes
Dyje dodává vinohradu
unikátní mikroklima
Viniční trať Šobes

O viniční trati Šobes

Vína z této vinice jsou jedinečná, nenapodobitelná. To jsme tušili, když jsme od Obecního úřadu Podmolí v roce 1995 kupovali asi 6,5 ha vinic (celkem má vinice Šobes téměř 12 ha). Později jsme několik dalších hektarů dokoupili od fyzických osob, zbytek pronajali a doufali jsme, že vložené investice se nám vrátí mimo jiné i ve Vinařském turistickém programu, s nímž jsme v roce 1997 začínali.

Mimořádnou kvalitu vín jsme předpokládali již z výjimečné polohy, ale zejména z historie, neboť Šobes byl odedávna opěvován a víno po léta dodáváno na vídeňský císařský dvůr. Tím, že byla do roku 1989 vinice nepřístupná, neboť je situována blízko česko-rakouských hranic, bylo povědomí o kvalitě vinice velmi malé. Převzetím Šobesu v roce 1995 jsme započali obnovovat zašlou slávu této vinice. Šobes se nám odvděčil fantastickými víny – Ryzlink rýnský, ročník 1997 – pozdní sběr, Ryzlink rýnský, ročník 2000 – bobulový výběr, vynikajícími Rulandskými šedými, aukčními Sauvignony a dalšími víny. Vinice se začala plnit turisty, každý by chtěl vidět vinici Šobes.

Navštivte náš stánek

Přímo na Šobesu můžete ochutnat tamní skvělá vína, ale i jiné produkty z naší nabídky. Otevřeno máme v jarních a letních měsících, ale na Šobes se můžete podívat celý rok.
6. 4. - 31. 5.
2024
víkendy a svátky
od 9.00 do 18.00
1. 6. - 30. 9.
2024
každý den
od 9.00 do 18.00
Viniční trať Šobes

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Šobes
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit