Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Na výsluní

Nadmořská výška 210-260 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9,5 ˚C  |  Roční srážky 470 mm
Na výsluní

Paprsky zalitá vinice

Krása střídá nádheru. Jihovýchodní až jižní expozice tratě je doplněna o úžasný výhled na nedalekou Pálavu, hrdě se tyčící se nad vodní plochou Nových Mlýnů. Lokalita, které historie nedala usnout. Po které se proháněli lovci mamutů, aby ve středověku získala velký význam. A dnes patří mezi centra moravského vinařství.

Ve skleničkách se s touto vinicí můžete setkat s odrůdami Ryzlink rýnský, Rulandské modré či Chardonnay, které se vyznačují osobitým minerálním projevem. Ten se spojuje se zdejším podložím tvořeným jílovitými břidlicemi v kombinaci se spraší. Svým názvem poukazuje vinice Na výsluní na význačný způsob, jimž se slunce opírá do zdejších svahů, které i s ohledem na průměrné roční srážky a průměrnou roční teplotu nabízí ideální podmínky pro pěstování révy vinné.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská obec: Hustopeče
Viniční trať Na výsluní Viniční trať Na výsluní
Vinná réva zbožňuje
zdejší prosluněnou expozici.
Viniční trať Na výsluní

O viniční trati Na výsluní

Viniční trať Na výsluní leží mezi obcemi Hustopeče a Popice nedaleko od vodní nádrže Nové Mlýny. Zdejší krajina svou úrodností lákala k usídlení již od dob, kdy se zemědělství stalo hlavním zdrojem obživy. Význam Hustopečí vzrostl v průběhu středověku poté, co okolní svahy byly osázeny révou vinnou a kdy obec samotná získala horenské právo. Dodnes patří k důležitým vinařským obcím ve velkopavlovické vinařské podoblasti, která zde také prostřednictvím vinice Na Výsluní sousedí s mikulovskou vinařskou podoblastí, do níž spadají Popice.

Z vinice je výhled na Pálavu impozantně se vzpínající nad Novými Mlýny. Odbočit na ni můžete z Moravské vinné cyklostezky spojující významné vinice a obce v tomto kraji. Když po ní budete pokračovat přes Hustopeče dál, zavede vás k další naší viniční trati Růženy nebo ke Kolby-Strossberg, pokud se vydáte opačným směrem.

V naší produkci z této tratě naleznete například Ryzlink rýnský ozdobený rosničkou. Rosnička je často spojována s předpovědí počasí. Právě počasí má v každém ročníku rozhodující vliv na charakter vín.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Na výsluní
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit