Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Přední hory

Viniční trať Přední hory
Nadmořská výška 200-270 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9-10 °C  |  Roční srážky 460 mm
Přední hory

Nejslunnější
vinice v okolí

Viniční trať Přední hory se rozléhá na dlouhém kopci nad obcí Nosislav. Nedaleko zaslechnete šumění řeky Svratky nebo zahlédnete věžičky loveckého zámečku v Židlochovicích.

V místní zvlněné krajině, která je orientovaná severozápadním směrem na Židlochovice, je to nejjižněji položená vinice. V jejím podloží se skrývá vápenitý jíl, který dává vínům plnost, svěžest a lehkou mineralitou. Daří se tu tak zejména modrým odrůdám jako je Svatovavřinecké či Zweigeltrebe. Z bílých odrůd převládá Chardonnay a Müller Thurgau.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská obec: Nosislav
Viniční trať Přední hory Viniční trať Přední hory

Objevujte chutě
této tratě

Tudy vede přímá cesta k úžasným zážitkům. Podívejte se na naší nabídku vín, která se zrodila na této trati.

Poutníci procházejí tímto místem už po staletí
Viniční trať Přední hory

O viniční trati Přední hory

Když se zadíváte do městečka Nosislav nacházející se pod tratí, váš pohled se bezesporu zastaví u věžičky zdejšího kostela. Tento katolický kostel zasvěcený sv. Jakubovi je vzácným příkladem sakrální fortifikační architektury na Moravě a vy se od něj můžete vydat po turistické cestě do Židlochovic. Projdete přes tuto trať a za chvíli se před vámi rozprostře výhled do okolí až na Pálavu.

Jméno svatého Jakuba se zapsalo i do stezky, která vede kousek od trati. Co myslíte, dojdete odsud někdy až do Santiaga de Compostela, kde tato svatojakubská cesta končí? Zavřete oči, dejte si doušek místního vína. Vždyť tady je tak krásně.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Přední hory
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit