Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Kulatá vína

πnot

Kulatá vína πnot
πnoty

Vína inspirovaná iracionálním Ludolfovým číslem

Plná zakulacená vína klouzající po jazyku. To jsou naše Pinoty, tedy Rulandské odrůdy.

Vína vznikla z přátelského vztahu s Matematicko-fyzikální fakultou Karlovy univerzity. Rozhodli jsme se propojit kulatost smyslovou s matematickým symbolem všeho kulatého, jímž je iracionální Ludolfovo číslo π ~ 3,14. Rulandské odrůdy neboli Pinoty necháváme před kvašením projít procesem cryomacerace při teplotě 3,14 °C. Díky tomu se rodí plná, hebká a zakulacená vína, s tóny kulatého zahradního ovoce jako například broskví, malin, meruněk či letních jablek.

V naší řadě kulatých vín πnot si můžete vybrat Rulandské modré, Rulandské modré klaret, Rulandské modré rosé a Rulandské šedé. Hrozny pěstujeme na viničních tratích Strossberg a Bílá Hora na malebném Hustopečsku. Rulandské šedé pochází z viniční tratě Weinperky nebo z Růžové hory.

O spolupráci s Matfyzem
Univerzity Karlovy

Díky Matfyzu jsme se jako první rozhodli zkusit cryomacerovat modré odrůdy. Toto fyzikální ošetření hroznů jsme u nás již předtím občas využívali u bílých odrůd. Po technologické stránce jsme tak na něj byli dobře vybavení. V průběhu cryomacerace hroznů se před lisováním odstopkované bobule nejprve zchladí, a teprve následně kvasí. Díky tomuto procesu se vína více rozvoní a výrazněji se odhalí jejich charakter.

Nové ročníky kulatých vín uvádíme do prodeje společně s Matfyzem vždy 14. března, jenž je dnem π, a to ve 3 hodiny a 14 minut odpoledne. Na tento den připadá také výročí narození Alberta Einsteina, a tak je to zároveň společná pocta a oslava všech, kteří mají touhu objevovat, inovovat a také si hrát.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Kulatá vína πnot
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit