Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Region

Hustopečsko

Nadmořská výška 190-240 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 8-10 ˚C  |  Roční srážky 450-550 mm
Hustopečsko

Krajina posedlá úrodou

Na výsluní, Kacířky, Achtele, Kozí hory, Přední hory nebo třeba Růžová hora. To jsou všechno viniční tratě, které můžete najít na Hustopečsku. A jak už jejich názvy napovídají, jedná se o malebná místa plná zajímavých příběhů. Zároveň jde často o terasovité vinice s krásným výhledem na v dáli se tyčící Pálavu nad zářící vodní hladinou novomlýnských nádrží.

Na vinicích nedaleko Hustopečí se krásně daří Šardoné, Vlašáku, modré Rulandě nebo Šeďáku. Prospívá to zde i takzvaným PIWI odrůdám, což jsou odrůdy rezistentní vůči houbovým chorobám a jsou také odolnější vůči mrazu. Příkladem může být Solaris, Johanniter a Hibernal.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Region Hustopečsko Region Hustopečsko
Místo, kde slunce
hustě peče.
Vinohrady Hustopečsko

O Hustopečsku a Znovínu

Hustopeče byly v novověku největší moravskou vinařskou obcí. Ačkoliv s touto tradicí tvrdě pohnuly Napoleonské války a poté i další konflikty, dodnes jde o velmi významný vinařský a ovocnářský region. Jak už název centra tohoto paprsky zalitého kraje napovídá, tak zde o slunce není nouze. V parných letních dnech jsou rozpečené terasy pro révu jako stvořené. Slunce pomáhá vínu nabrat sílu a projevuje se samozřejmě v barvě, chuti i vůni. Stejně tak i na naše poměry vysoká průměrná teplota kolem 9 °C vínu prospívá.

Oblast je ideální pro výletování. Je dobře dopravně dostupná, ať už na kole či hromadnou dopravou. Nad Židlochovicemi nepřehlédnete Akátovou věž Výhon, která je otevřena nepřetržitě a s volným vstupem. Jde o místo ideální pro piknik, napojené na turistické trasy. Hned vedle Hustopečí se tyčí další rozhledna obklopená mandloňovými sady, které jinde u nás jen tak nenajdete. Vedle ojedinělých mandloní zde potkáte moravské klasiky. Voní zde fialky, osvěží vás ryngle nebo špendlíky a zeleně zbarvenou krajinu oživí výrazně červený vlčí mák.

Vína z Hustopečska jsou pomyslnou vstupenkou k poznávání dalších viničních tratí a vín, která nesou jiné příběhy. Ať už ty s ještěrkou, ledňáčkem nebo rosničkou či další přívlastková vína, která jsou úzce spojena s jednotlivými tratěmi vinařské oblasti hustopecsko či vinařské oblasti Hustopečsko. Proto nabízíme bonusový systém nebo Vinné předplatné Znovínky, které vám systematicky umožní poznávat různé chutě a zážitky z těch nejkrásnějších míst Znojemska a Hustopečska. No… sami vyzkoušejte.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Vinohrady Hustopečsko
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit