Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Podhoří

Nadmořská výška 190-240 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9-10 ˚C  |  Roční srážky 529 mm
Podhoří

Malebný kout nedaleko Pálavy

Prosluněná viniční trať Podhoří nenabízí pouze neobyčejný výhled na přilehlou obec Starovice a na významně se tyčící Pálavu v dáli, ale také famózní vína, jako je například naše Neuburské nebo oblíbený Hibernal.

Prospívá to zde i takzvaným PIWI odrůdám, což jsou odrůdy rezistentní vůči houbovým chorobám a jsou také odolnější vůči mrazu. Příkladem může být Solaris, Johanniter a Hibernal.


Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská obec: Starovice
Viniční trať Podhoří Viniční trať Podhoří
Kostelík, rybníček a typické vlnky
Pálavy v pozadí. Nádhera.
Viniční trať Podhoří

O viniční trati Podhoří

Viniční trať Podhoří leží pod Středohořím v přívětivém údolí. Spadá do katastrálního území staré vinařské obce Starovice, o které se začalo psát již v roce 1239. Vinařské prvky zdobily znak obce už v 17. století. Po napoleonských válkách, po roce 1809, vyrostla za obcí soustava vinných sklepů. Na obec je krásný pohled z širokého okolí. Zelenému údolí vévodí dominanta kostela a zářící rybník. Hned opodál můžete vidět Pálavu. Tato oblast vždy lákala bujarý život. Proháněli se zde už lovci mamutů, ve středověku ji protínaly důležité stezky, nyní dělá radost domorodcům a turistům v podobě chuťově znamenitých vín.

V roce 2023 nám trať nabídla panenské Neuburské, které naleznete v naší nabídce. Už jen jeho vůně pražených mandlí a pekanových ořechů zalitých medem doprovázená tóny tropického ovoce ukazuje, že viniční trať Podhoří si s víny umí vyhrát. Vína z této tratě vás zaujmou svým osobitým charakterem.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Podhoří
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit