Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Viniční trať

Dívčí vrch

Nadmořská výška 212-236 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9,1 ˚C  |  Roční srážky 529 mm
Dívčí vrch

Ladně se vlnící vinice

V blízkosti rakouských hranic zahlédnete dva kopečky s prohlubní příznačně nazvané Dívčí vrch, které se pyšní rozsáhnou, nádherně obdělávanou a příkladnou vinicí v plné síle. Vinice má křivky ženského těla. Dává skvělá vína. Patří do katastru dvou viničních obcí Slup a Strachotice.

Pěstujeme zde Ryzlink rýnský, Chardonnay, Tramín červený, Sauvignon, Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Rulandské modré a Cabernet Sauvignon.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská obec: Slup a Strachotice
Viniční trať Dívčí vrch Viniční trať Dívčí vrch
Jílovito-hlinitá půda
se barví do zlatavých tónů.
Viniční trať Dívčí vrch

O viniční trati Dívčí vrch

Geologickým původem viniční tratě Dívčí vrch jsou jemné křemenné písky a štěrkopísky Karpatské předhlubně se slabě alkalickou jílovito-hlinitou půdou.

Obě vesničky Slup i Strachovice, do jejichž katastru viniční trať Dívčí vrch patří, mají starou vinařskou historii. Ve Slupi, které se ve středověku přezdívalo Čule, je známá národní památka - vodní mlýn s již 700 let starým mlýnským náhonem. Ke Strachoticích zase patří významná přírodní památka Ječmeniště, což je oblast s velmi teplým klimatem, které dalo vzniknout specifickým rostlinným společenstvům. Stála zde nyní již zaniklá osada.

Objevujte další
viniční tratě

Nahlédněte do dalších viničních tratí. Ochutnávejte jejich plody a poznejte, jak skvěle umí osvěžit vaše večery nebo setkání s lidmi, které máte rádi.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Viniční trať Dívčí vrch
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit