Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu
Region

Znojemsko

Nadmořská výška 190-240 m n. m.  |  Průměrná roční teplota 9-10 ˚C  |  Roční srážky 450-550 mm
Znojemsko

Prosluněný diamant Moravy

Kraj, kam pravděpodobně první révu vysadili staří Římané. Kraj, který dodával skvostná vína na knížecí a královské tabule. Kraj, kde se slunci nechce každý den zapadat. Znojemsko patří mezi nejprosluněnější roviny u nás, tvořené sprašemi a velmi úrodnou půdou. Daří se zde typickým odrůdám – Ryzlinku rýnskému, Veltlínskému zelenému a Sauvignonu, ale nic zde není problém, takže zde bude prosperovat i Tramín červený, Pálava, Müller Thurgau, Neuburské… prostě cokoliv, co udělá radost vašim chuťovým pohárkům, čichovým buňkám a zrakovým nervům.

Mnohdy se vám zde poštěstí, navštívit nějakou ze zdejších viničních tratí chvíli po dešti, zažít zde svítání či sluníčka zapadání nebo zahlédnout ještěrky nahřívající se na kamenech. To je pak radost pohledět. Jako by se člověk znovu narodil. Spojení s přírodou a jejími plody je zde úžasné. Na jihu linoucí se Dyje navíc vytváří malebné kouty poskytující unikátní podmínky pro skvělá vína.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Region Znojemsko Region Znojemsko

Objevujte chutě
tohoto regionu

Tudy vede přímá cesta k úžasným zážitkům. Podívejte se na naši nabídku vín, která se zrodila v tomto regionu.

Na Znojemsku je jistota,
že každý den vyjde romantika.
Region Znojemsko

O Znojemsku

Znovín = Znojemsko. A Znojemsko je naše láska. Využíváme zde nádherných a skvěle situovaných tratí, která nás za naši péči vždy příjemně odmění v podobě šťavnatých hroznů a chuťově intenzivních a výjimečných vín.

V Národním parku Podyjí naleznete ikonu moravského vinařství vinici Šobes rozléhající se na pahorku v meandru řeky Dyje. Vína ze Šobesu se objevovala na královských stolech, císařském dvoře a v moderní době jím byla pohoštěna při návštěvě u nás sama královna Alžběta II. Nedaleko od Šobesu, za obcí Šatov, naleznete další krásnou vinici s názvem Peklo. Svůj název získala díky svému vzhledu a slunnému podnebí. Jde o terasovitou prohlubeň na samé hranici s Rakouskem. Co by kamenem dohodil u obce Havraníky naleznete trať Staré vinice. Na Šobesu, Starých vinicích i v Pekle můžete od jara do podzimu navštívit naše stánky.

Znojemsko to jsou i další úrodné viniční tratě. Statné tři duby střeží nad krásnou viniční trať U tří dubů, jak jinak. Ladnými křivkami se může pochlubit Dívčí vrch. Nedaleko odsud, po viničních tratí v Národním parku Podyjí, zase běhají bohužel velmi ohrožené ještěrky zelené, které jsou svědky čisté přírody. Mezi zvlněné tratě patří Weinperky obepínající Markův kopec. Naopak svažitou a velmi rozlehlou vinicí, přinášející hlavně skvostné Veltlínské zelené, je viniční trať Kokusové hory. A tak bychom mohli pokračovat a popisovat další a další tratě s poetickými názvy jako jsou Staré vinice, Pustina, Kamenný vrch a tak dál a tak dál.

Vína ze Znojemska jsou pomyslnou vstupenkou k poznávání dalších viničních tratí a vín, která nesou jiné příběhy. Ať už ty s ještěrkou, ledňáčkem nebo rosničkou či další přívlastková vína, která jsou úzce spojena s jednotlivými tratěmi vinařské podoblasti Znojemsko. Proto nabízíme bonusový systém nebo Vinné předplatné Znovínky, které vám systematicky umožní poznávat různé chutě a zážitky z těch nejkrásnějších míst Znojemska a Hustopečska. No… sami vyzkoušejte.

Zpříjemněte si okamžiky
chutí našich vín

Region Znojemsko
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit