Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

"Narozeninová" vína bodovala na soutěži Mundus vini

Dvě zlaté medaile si odvezla z mezinárodní vinařské soutěže Mundus Vini, naše dvě "narozeninová" vína. Obě vína máme v prodeji: Veltlínské zelené, výběr z hroznů, viniční trať Miroslav, Weinperky, šarže: 1320 a Sauvignon, výběr z hroznů, viniční trať Petrovice, Kokusové hory, šarže: 1350.

O své pocity ohledně tohoto úspěchu se s námi podělil náš dlouholetý kolega a someliér Martin Šmíd: 

"Na prestižní soutěži vín Mundus Vini, která se již tradičně koná v Německu, se zlatým písmem zapsala „znovínská klasika“ z odrůd Veltlínské zelené a Sauvignon. Experti a degustátoři z celého světa tvoří na tomto velmi známém a respektovaném konkurzu vín odborně velmi zdatnou jury, která zlatě ověnčila nejen znovínská vína z klasických odrůd, ale také obrazně řečeno posypala zlatých prachem i klasické „znovínské“ viniční tratě.

Romantická trať Weinperky, kterou mnozí odborníci nazývají „hvězdou na vinařském nebi“ je pro odrůdu Veltlínské zelené důstojným domovem, který skýtá pro tuto odrůdu dokonalé zázemí. Není divu, že již několik dekád právě Veltlínské zelené z viniční tratě Weinperky exceluje na domácím a mezinárodním soutěžním vinařském poli. I v ročníku 2021 připravil pečlivý vinohradník zkušenému sklepmistrovi úžasně vyzrálé a zdravé hrozny, tak aby je mohl zdárně řemeslně převtělit do aristokratického vína, které je pečlivě a důmyslně vystavěné od základů a tvoří pestrou harmonii vůní a chutí v barokním stylu.

Jemně zvlněná krajina severovýchodního znojemska a viniční trať Kokusové hory, vždy byla a je i do budoucna velkým příslibem a tento předpoklad plní beze zbytku. Sauvignon z této tratě v ročníku 2021 je dominantou, jež bude přitahovat milovníky této světové odrůdy. Dominantou v klasickém odrůdovém střihu, která v sobě snoubí velmi známý „domácí tón“, ale i nádech míst vzdálených, která jsou také respektovaným domovem této skutečně mezinárodní odrůdy. Víno je pestré a bohaté, nabízí širokou paletu vjemů, jež mohou být velmi milé pro mnoho z nás."
Informace pro účastníky Putování po vinicích 2024 zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit