Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Sauvignon

výběr z hroznů 2021
Šarže 1350
Obsah 0,75 l

Víno jsme vyprodali

Vybrat si můžete z aktuální nabídky odrůdy Sauvignon nebo z celého katalogu.
MIMOŘÁDNÁ EDICE VÍN KE 30. NAROZENINÁM ZNOVÍNU ZNOJMO V roce 2022 si ZNOVÍN ZNOJMO připomněl své 30. narozeniny, vinařskou řečí to lze vyjádřit jako již „příjemně nazrálý věk“. Myslíme si, že máme být na co hrdi. Ostatně máme to také ve svém všeříkajícím sloganu – Znovín, vína hrdá na svůj původ. Při této příležitosti si Vám dovolujeme nabídnout několik výjimečných vín z ročníku 2021, která jsou přímo předurčena k oslavám, ale také k delší archivaci na deset, dvacet a možná i třicet let. Připijme si tedy na zdraví tímto vínem již dnes, ale zkuste jej vychutnat po pěti, deseti a možná právě i po třiceti letech.

Pavel Vajčner
MIMOŘÁDNÁ EDICE VÍN KE 30. NAROZENINÁM ZNOVÍNU ZNOJMO V roce 2022 si ZNOVÍN ZNOJMO připomněl své 30. narozeniny, vinařskou řečí to lze vyjádřit jako již „příjemně nazrálý věk“. Myslíme si, že máme být na co hrdi. Ostatně máme to také ve svém všeříkajícím sloganu – Znovín, vína hrdá na svůj původ. Při této příležitosti si Vám dovolujeme nabídnout několik výjimečných vín z ročníku 2021, která jsou přímo předurčena k oslavám, ale také k delší archivaci na deset, dvacet a možná i třicet let. Připijme si tedy na zdraví tímto vínem již dnes, ale zkuste jej vychutnat po pěti, deseti a možná právě i po třiceti letech. Pavel Vajčner Užijte si nádherný Sauvignon z mladých vinic na Kokusových horách a potěšte se jeho bohatostí, komplexností a dokonalou harmonií vůní i chutí. Po přivonění zaznamenáte atraktivní tóny po vyzrálém angreštu a planých broskvích. V ústech zaujme příjemnou svěžestí vzletných kyselin vyvážených jemným pohlazením lehkého zbytkového cukru. Oceníte líbivou příchuť po bílém rybízu nebo rynglovém kompotu. S tímto Sauvignonem prožijete krásné chvíle pohody dnes i za několik let, jistě bude příjemně nazrávat.
panenské víno, 30. narozeniny Znovínu Znojmo
Sauvignon Oceněno

Získaná ocenění

  • Zlatá medaile na „GRAND PRIX VINEX 2022“
  • Stříbrná medaile na „PORTUGAL WINE TROPHY 2022“ Madeira, Portugalsko
  • Stříbrná medaile na „PRAGUE WINE TROPHY 2022“, ČR
  • Zlatá medaile na „KRÁL VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2022“
  • Zlatá medaile na „MUNDUS VINI 2022“, Německo
  • Zlatá medaile na „AWC VIENNA 2022“, Vídeň
  • Velká zlatá medaile na „MICHELANGELO INETRNATIONAL AWARDS 2022“, Kapské Město
  • Velká stříbrná medaile na „GRAND PRIX AUSTERLITZ 2022“, ČR
  • Zlatá medaile na „VINOFORUM 2022“, ČR
  • Zlatá medaile a zařazeno do „SALON VÍN ČR“ pro rok 2023
Odrůda Sauvignon Kategorie polosuché
Přívlastek výběr z hroznů Barva vína bílé
Ročník 2021 Zbytkový cukr 12,8 g/l
Obsah lahve 0,75 l Kyseliny 7,1 g/l
Vinařská obec Petrovice Alkohol 12,5 %
Viniční trať Kokusové hory Bezcukerný extrakt 25,7 g/l
Region Znojemsko Obsahuje oxid siřičitý
Vinařská podoblast původu Víno určené k okamžité konzumaci Víno určené k archivaci Víno polosuché Doporučená teplota vína při podávání 10–12 °C Odhadovaná doba názrávání 8 až 10 roků od roku lahvování Výrazné aroma Vhodné k drůbežímu Vhodné k rybám Vhodné k sýrům
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit