Hledat Košík0 Rychlá Účet Menu

Ochutnávkový stánek na viniční trati Staré vinice, Havraníky

Pokud se od Louckého kláštera ve Znojmě vypravíte po hojně využívané cyklostezce směrem k vinici Šobes, přibližně v polovině cesty zahlédnete starou vinařskou obec Havraníky. Místo je vyhlášené dlouhými vinnými sklepy v délce několika set metrů a dokonce kilometrů, ale nás bude více zajímat ochutnávkový stánek, který vznikl přímo u cyklostezky uprostřed mladých vinic. Můžete obdivovat nádherný výhled do kraje a přitom se osvěžit několika vzorky zajímavých vín z naší produkce.

staré vinice

V těsném sousedství se nacházejí další pozoruhodná místa. Jedním z nich je poutní kaple, kde se roku 1680 stal zázrak. Víc než polovinu obyvatel Popic tehdy zachvátila morová epidemie. K božím mukám se vypravilo orodující procesí – a morová rána ustala tak náhle, jako začala. Místo je od té doby považováno za posvátné a Popičtí zde v letech 1815–1816 postavili na památku kapli Panny Marie Bolestné.

Kaple se nachází uprostřed Havranického vřesoviště, které je součástí Národního parku Podyjí. Na suchém a teplém místě, které patří k evropským unikátům a zároveň k největším vřesovištím na jižní Moravě, rostou kostřavy, vřes obecný, kručinky, koniklece, divizny i janovce, suchomilnou faunu zastupují kudlanky nábožné, dudci a ještěrky.

Pravidelná otevírací doba ochutnávkového stánku
30. 3.–31. 5. So, Ne, svátek 9.00–18.00
1. 6.–30. 9. denně Po–Ne 9.00–18.00

POZOR! Ochutnávkový stánek mimořádně otevřen i během říjnových víkendů do 20. 10. 2019

Otevřeno bude v těchto dnech:

vždy od 9.00 do 18.00 hodin

Tel.: 602 437 967

Seznam nabízených vín v ochutnávkovém stánku na vinici Staré vinice

Vinici je možno navštívit celoročně. Staré vinice se nachází na mezinárodní cyklotrase Greenways.

Informace pro stávající zákazníky
Od 14. 1. 2020 dochází ke zjednodušení
našeho evidenčního zákaznického systému.

Věnujte prosím asi dvě minuty Vašeho času
ke kontrole Vašich údajů.
Více informací