Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Ochutnávkový stánek na viniční trati Staré vinice, Havraníky

Pokud se od Louckého kláštera ve Znojmě vypravíte po hojně využívané cyklostezce směrem k vinici Šobes, přibližně v polovině cesty zahlédnete starou vinařskou obec Havraníky. Místo je vyhlášené dlouhými vinnými sklepy v délce několika set metrů a dokonce kilometrů, ale nás bude více zajímat ochutnávkový stánek, který vznikl přímo u cyklostezky uprostřed mladých vinic. Můžete obdivovat nádherný výhled do kraje a přitom se osvěžit několika vzorky vín z naší produkce.

1675

V těsném sousedství se nacházejí další pozoruhodná místa. Jedním z nich je poutní kaple, kde se roku 1680 stal zázrak. Víc než polovinu obyvatel Popic tehdy zachvátila morová epidemie. K božím mukám se vypravilo orodující procesí – a morová rána ustala tak náhle, jako začala. Místo je od té doby považováno za posvátné a popičtí zde v letech 1815–1816 postavili na památku kapli Panny Marie Bolestné.

Kaple se nachází uprostřed Havranického vřesoviště, které je součástí Národního parku Podyjí. Na suchém a teplém místě, které patří k evropským unikátům a zároveň k největším vřesovištím na jižní Moravě, rostou kostřavy, vřes obecný, kručinky, koniklece, divizny i janovce, suchomilnou faunu zastupují kudlanky nábožné, dudci a ještěrky.

Mapa

Tel.: 602 437 967

Ceník nabízených vín (pdf)

Pravidelná otvírací doba ochutnávkového stánku
2. 4. – 31. 5. 2022 SO, NE, svátek 9.00 – 18.00
1. 6. – 30. 9. 2022 denně 9.00 – 18.00

Vinici je možno navštívit celoročně. Staré vinice se nachází na mezinárodní cyklotrase Greenways. 

Otevřeno bude i o víkendu 1. a 2. 10. a 8. a 9. 10. 2022.

Narozeninová kolekce vín zavřít
Vánoční kolekce vín zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit