Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Vinice Šobes v NP Podyjí

V hlubokém údolí Dyje, v samém srdci Národního parku Podyjí leží na úbočí skalního ostrohu v meandru řeky jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh – Šobes. Za své vynikající vlastnosti vděčí šobeské víno právě ideální poloze vinice, ležící v nižší nadmořské výšce na prosluněném jižním svahu, chráněném ze severozápadu i severovýchodu proti větrům.

1666

Zvláštní význam má i řeka Dyje, která vinici obtéká, teplé dny a chladnější noci, mlhy a nakonec i kamenitá, kyselá hlína na rulovém podkladě, která přes den nasává sluneční teplo a v noci je zase intenzivně vyzařuje. Zdejší mikroklima se podobá podmínkám například na Rýně či v údolí francouzské Rhôny. Přestože první vinice v tomto požehnaném vinařském kraji údajně založili už římští legionáři, viniční trať Šobes, ověnčená superlativy, je dodnes onou pověstnou třešničkou na dortu. 

Zkrátka navštívit Znojemsko a nevidět Šobes by byla chyba – a zvlášť v jarních a letních měsících, kdy přímo na vinici pro vás otvíráme ochutnávkový stánek a vy máte jedinečnou šanci ochutnat některá šobeská vína (ale i další vína z produkce Znovínu Znojmo) v půvabné krajině. 

1876

Mapa


Pravidelná otvírací doba ochutnávkového stánku
2. 10. 2023 – 28. 3. 2024 Zavřeno
29. 3.  – 31. 5. 2024 so, ne, svátek 9.00 - 18.00
1. 6 - 30. 9. 2024 každý den 
9.00 - 18.00

Tel.: 602 437 967, e-mail: znovin@znovin.cz

Ceník nabízených vín 

Vinici je možno navštívit celoročně. Šobes se nachází na mezinárodní cyklotrase Greenways.

Vinice Šobes celkový pohled
Mostu přes Dyje pod Šobesem
Vinice na Šobesu

Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit