Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Vinice Šobes v NP Podyjí

V hlubokém údolí Dyje, v samém srdci Národního parku Podyjí leží na úbočí skalního ostrohu v meandru řeky jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh – Šobes. Za své vynikající vlastnosti vděčí šobeské víno právě ideální poloze vinice, ležící v nižší nadmořské výšce na prosluněném jižním svahu, chráněném ze severozápadu i severovýchodu proti větrům.

1666

Zvláštní význam má i řeka Dyje, která vinici obtéká, teplé dny a chladnější noci, mlhy a nakonec i kamenitá, kyselá hlína na rulovém podkladě, která přes den nasává sluneční teplo a v noci je zase intenzivně vyzařuje. Zdejší mikroklima se podobá podmínkám například na Rýně či v údolí francouzské Rhôny. Přestože první vinice v tomto požehnaném vinařském kraji údajně založili už římští legionáři, viniční trať Šobes, ověnčená superlativy, je dodnes onou pověstnou třešničkou na dortu. 

Zkrátka navštívit Znojemsko a nevidět Šobes by byla chyba – a zvlášť v jarních a letních měsících, kdy přímo na vinici pro vás otvíráme ochutnávkový stánek a vy máte jedinečnou šanci ochutnat některá šobeská vína (ale i další vína z produkce Znovínu Znojmo) v půvabné krajině. 

1876

Mapa
Pravidelná otvírací doba ochutnávkového stánku
2. 10. 2023 – 5. 4. 2024 Zavřeno
6. 4.  – 31. 5. 2024 so, ne, svátek 9.00 - 18.00


Tel.: 602 437 967, e-mail: znovin@znovin.cz

Vinici je možno navštívit celoročně. Šobes se nachází na mezinárodní cyklotrase Greenways.

1877

1878

1880

Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit