Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Viniční trať Lampelberk

Vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská, vinařská obec Vrbovec

LampelberkViniční trať Lampelberk se nachází 10 km jihovýchodně od Znojma u hranic nedaleko silnice ze Znojma do Vídně v největší vinařské lokalitě Znojemské podoblasti mezi obcí Vrbovec a zaniklou obcí Ječmeniště.

Lampelberg

Vedlejší viniční tratě jsou např. Šác, Vinná hora, Ivanka, Dolina atd. Typický tvar kužele má pahorek uprostřed, který je dominantou tratě, který byl v dávných dobách také osázen vinnými keři. Název tratě není odvozen od německých názvů lampy, ale od ovcí. Hora Lampelberk je po staletí známá svým kvalitním vínem. Obchodníci měli o víno z této tratě obrovský zájem a i dobře za ně platili, jak je psáno v kronikách. „Hrádek“ uprostřed vinic si nechal postavit v roce 1860 Jaroslavický zámecký pán Vilém hrabě Hompesch jako vyhlídkový altán. Dnes slouží hrádek k turistickým účelům, ochutnávkám vín i jako cíl cykloturistů.

Celková výměra tratě je 17,41 ha. Je zde vysazen Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a nově i další odrůdy jako např. Rulandské šedé aj. Nadmořská výška je od 260 do 280 m nad mořem, převažující expozice je jižní. Svažitost je 20–25 %! Průměrná roční teplota je 9,1° C, roční srážky 529 mm. Půda je mírně alkalickápH 7,7, hlinito–písčitá. Geologický původ: váté písky s jíly, mělký černozemní horizont Karpatské předhlubně.

Kategorie viniční tratě je 1 – tedy nejkvalitnější.

Vína z této tratě budete nadále potkávat v našich nabídkách.

Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit