Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Viniční trať Lampelberk

Vinařská oblast Morava, vinařská podoblast Znojemská, vinařská obec Vrbovec

LampelberkViniční trať Lampelberk se nachází 10 km jihovýchodně od Znojma u hranic nedaleko silnice ze Znojma do Vídně v největší vinařské lokalitě Znojemské podoblasti mezi obcí Vrbovec a zaniklou obcí Ječmeniště.

Lampelberg

Vedlejší viniční tratě jsou např. Šác, Vinná hora, Ivanka, Dolina atd. Typický tvar kužele má pahorek uprostřed, který je dominantou tratě, který byl v dávných dobách také osázen vinnými keři. Název tratě není odvozen od německých názvů lampy, ale od ovcí. Hora Lampelberk je po staletí známá svým kvalitním vínem. Obchodníci měli o víno z této tratě obrovský zájem a i dobře za ně platili, jak je psáno v kronikách. „Hrádek“ uprostřed vinic si nechal postavit v roce 1860 Jaroslavický zámecký pán Vilém hrabě Hompesch jako vyhlídkový altán. Dnes slouží hrádek k turistickým účelům, ochutnávkám vín i jako cíl cykloturistů.

Celková výměra tratě je 17,41 ha. Je zde vysazen Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a nově i další odrůdy jako např. Rulandské šedé aj. Nadmořská výška je od 260 do 280 m nad mořem, převažující expozice je jižní. Svažitost je 20–25 %! Průměrná roční teplota je 9,1° C, roční srážky 529 mm. Půda je mírně alkalickápH 7,7, hlinito–písčitá. Geologický původ: váté písky s jíly, mělký černozemní horizont Karpatské předhlubně.

Kategorie viniční tratě je 1 – tedy nejkvalitnější.

Vína z této tratě budete nadále potkávat v našich nabídkách.

Informace pro účastníky Putování po vinicích 2022 zavřít
Nabídka vín Putování po vinicích 2022 zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit