Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Vítězná růžová vlna se převalila ze Španělska na francouzské azurové pobřeží

1694

Růžová vína z vinařství Znovín Znojmo si odvážejí z Francie další medaile. Po nedávném velkém úspěchu našich růžových vín ve Španělku „vylovili“ znovínští sklepmistři z tyrkysových vod starého přístavu v Marseille, hlavního město Provence ležícího na pobřeží Středozemního moře ve Lvím zálivu další zlatý a stříbrný poklad.

Stalo se tak na prestižní mezinárodní soutěži vín Mondial du Rosé, jež je určená výhradně pro růžová vína. Soutěži se může pochlubit vysokou mezinárodní prestiží a enologicky velmi zdatnou hodnotící komisí. Možná i nedaleká světově proslulá pevnost If, tak bohatě vykreslená v literárním příběhu o hraběti Monte Cristo, hrdiny stejnojmenného románu Alexandra Dumase, může dotvořit pestrobarevný obrázek o tomto romantickém místě, ale i to, jak obtížné je uspět na této vysoce specializované soutěži.

„Vinalies Mondial du Rosé je velmi prestižní soutěž, vyznačující se zejména vysokou úrovní s přísným hodnocením. V komisích usedají převážně odborníci z praxe, tedy lidé věnující se oboru dlouhodobě a vínu opravdu rozumí. Hodnocená vína prochází skutečným zkoumáním, kdy porotci musejí např. ke každému vzorku napsat komentář, který je součástí hodnocení. Ve světle toho se jedná o opravdu mimořádný medailový zisk pro moravská vína, protože uspět na takové soutěži je skutečně těžké,“ sdělil k výsledku soutěže Martin Šmíd, sommelier Znovínu Znojmo, který reprezentoval Českou republiku a hodnotil vína a dodal: „můj velký obdiv patří také pořadatelům, kteří odvedli opět velmi profesionální výkon. Byl jsem velmi potěšen, že jsem byl opět pozván a mohl se i letos této akce zúčastnit jako porotce.“

Znovínská rosé zde našla i v tomto ročníku plné pochopení a porozumění od šedesáti předních degustátorů z celého světa a v konkurenci téměř 1000 růžových vín z různých koutů planety získala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. 

Do zlatého hávu se opět mohlo obléknout Rulandské modré 2017, pozdní sběr, z řady πnot noir 3,14, šarže 7397, jež tak potvrdilo svou naprosto výjimečnou kvalitu, protože ani ne dva týdny před tímto konkurzem získalo titul Championa polosuchých rosé ve Španělsku. (Toto víno máme stále na našem e-shopu k prodeji https://www.znovin.cz/rulandske-modre-pozdni-sber-2017-1.). Víno vzniká ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze a je opatřeno moderním skleněným uzávěrem VINOLOK.

O stříbrný záblesk se postaral další představitel této řady vín πnot noir, a to Rulandské modré pozdní sběr 2020, šarže 0341, které také patří do výrobkové řady πnot 3,14 a je také uzavřeno pod skleněným uzávěrem. Toto víno je také v naší aktuální nabídce https://www.znovin.cz/rulandske-modre-rose-pozdni-sber-2020. Úspěch na této soutěži neméně působivě doplnil i růžový sekt Znovín de Lux rosé 2013 z odrůdy Zweigeltrebe, který je již bohužel vyprodaný.

Obě dvě Rulandy modré vynikají bohatostí a charakterem vína, elegancí, svěžestí a charismatem, které dokáže „Vinolok“ vínu ponechat po dlouhý čas,. Navíc dodává této řadě společně s uměleckou etiketou i neméně důležitý faktor moderního designu, který je příznivě vnímán napříč generacemi milovníků kvalitních vín.


Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit