Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Cyklisté vítáni

Cyklisté vítáni je celonárodní certifikační systém, který z pohledu cyklistů prověřuje nabídku a vybavenost stravovacích, ubytovacích služeb, kempů a turistických cílů. Certifikace obsahuje evropské standardy srovnatelné se systémy jako Bett & Bike v Německu nebo RADfreundliche Betriebe v Rakousku.

1674V České republice certifikaci od roku 2005 realizuje Nadace Partnerství. Vybírá vhodné objekty a pravidelně je kontroluje. Označená místa piktogramem Cyklisté vítáni nabídnou:

 

299

Takto označená místa najdete v zařízení Znovínu: v Louckém klášteře, na vinici Šobes, Staré vinice v Havraníkách a vinice Peklo v Šatově. Na Znojemsku jsou tyto certifikované subjekty navíc vybaveny zdravotnickým batohem pro poskytování laické první pomoci přímo v terénu.

Kontaktní bod v projektu „Místa technické a první pomoci“ – SELF – SERVICE je dále doplněn o technický kufr, ve kterém je výbava pro základní opravy a seřízení kol. Tento projekt od roku 2003 realizuje spolek Cyklo Klub Znojmo. V Evropě jediný ucelený systém bezplatné pomoci nyní provozuje na 30 místech v regionu. Cyklisté, kteří se při svých vyjížďkách dostali do technických potíží anebo mají zdravotní problém, mohou využít technický kufr a zdravotnický batoh.

300Cyklisté mohou využít v případě nouze služeb „Žlutého anděla pro cyklisty“ na tel. 608 736 135 a další informace na www.cykloklubznojmo.cz. Adresa: 1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR, Loucká 3057/32 (areál CAMP Znojmo, naproti vstupu do Louckého kláštera).

Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit