Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Cyklisté vítáni

Cyklisté vítáni je celonárodní certifikační systém, který z pohledu cyklistů prověřuje nabídku a vybavenost stravovacích, ubytovacích služeb, kempů a turistických cílů. Certifikace obsahuje evropské standardy srovnatelné se systémy jako Bett & Bike v Německu nebo RADfreundliche Betriebe v Rakousku.

1674V České republice certifikaci od roku 2005 realizuje Nadace Partnerství. Vybírá vhodné objekty a pravidelně je kontroluje. Označená místa piktogramem Cyklisté vítáni nabídnou:

 

299

Takto označená místa najdete v zařízení Znovínu: v Louckém klášteře, na vinici Šobes, Staré vinice v Havraníkách a vinice Peklo v Šatově. Na Znojemsku jsou tyto certifikované subjekty navíc vybaveny zdravotnickým batohem pro poskytování laické první pomoci přímo v terénu.

Kontaktní bod v projektu „Místa technické a první pomoci“ – SELF – SERVICE je dále doplněn o technický kufr, ve kterém je výbava pro základní opravy a seřízení kol. Tento projekt od roku 2003 realizuje spolek Cyklo Klub Znojmo. V Evropě jediný ucelený systém bezplatné pomoci nyní provozuje na 30 místech v regionu. Cyklisté, kteří se při svých vyjížďkách dostali do technických potíží anebo mají zdravotní problém, mohou využít technický kufr a zdravotnický batoh.

300Cyklisté mohou využít v případě nouze služeb „Žlutého anděla pro cyklisty“ na tel. 608 736 135 a další informace na www.cykloklubznojmo.cz. Adresa: 1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR, Loucká 3057/32 (areál CAMP Znojmo, naproti vstupu do Louckého kláštera).

Informace pro účastníky Putování po vinicích 2022 zavřít
Nabídka vín Putování po vinicích 2022 zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit