Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Viniční trať Frédy

Vinařská oblast Morava, vinařská podoblast znojemská, vinařská obec Horní Dunajovice

Viniční trať Frédy leží severovýchodně nad obcí Horní Dunajovice (asi 1 km dále na sever je také známá vinařská trať – Stará hora).

440

Horní Dunajovice jsou starobylá vinařská obec, která byla v roce 1565 povýšena na městečko. K zajímavým památkám obce patří goticko-renesanční kostel Nejsvětější Trojice z období kolem roku 1540, který patří k nejcennějším architektonickým památkám Znojemska. Ve středu městečka stávala ve 14. století tvrz, v renesanci přestavěná na zámek, v 19. století na sýpku. Dochovaný je portál s datem 1536. Horní Dunajovice se nachází asi 20 km severovýchodně nad Znojmem na samém západním okraji Znojemské vinařské oblasti a pěstování révy vinné na Moravě vůbec.

Nadmořská výška je 255–285 m n.m. Expozice jižní a jihovýchodní. Geologický původ: vápenité spraše, pískovité jíly na Karpatské předhlubni. Půda hlinito-písčitá, pH 7,5, tedy slabě alkalická. Průměrná roční teplota 9,2° C, průměrné roční srážky 390 mm. Tedy hodně málo srážek, což dělá problémy v sušších létech. Meziřadí zatravněna. Jsou zde převážně odrůdy: Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Neuburské, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Svatovavřinecké, Frankovka, Cabernet Moravia.

Kategorie viniční trati je I, tedy nejvyšší kvalita.

Akční nabídka zavřít
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit