Hledat Košík0 Rychlá Účet
CZ
SK EN
Menu

Odrůdy zahraniční

Chenin blanc

Suchá vína mají ocelovou kyselinu, voní po renklodách a angelice a dosahují plné zralosti po
6 až 10 letech, ale vydrží dalších 20 let. Zralá vína rozvíjejí medové a akátové vůně. Sladká vína z hroznů napadených plísní šedou a opakovaně vybíraných ze zrající sklizně mají nejdříve vůně broskví, ananasu, banánu a později se objeví slad, perník a smetana. Jsou to vína, která při dobrém uskladnění vydrží desítky let.

->

Sémillon

Sémillon může dávat suchá bílá vína, jak je tomu v regionu Bordeaux v oblastech Graves a Pessac-Léognan. Nejznámější sladká vína jsou rovněž z regionu Bordeaux, z oblastí Sauternes a Barsac. Vína obsahují kromě vysokého zbytku cukru též vyšší obsah glycerinu, což zvyšuje jejich viskozitu. Klasická Sauternská vína obsahují asi 80 % Sémillonu a 20 % Sauvignonu s malým přídavkem vína odrůdy Muscadelle.

->

Viognier

Vína mají zlatou barvu a velmi komplexní aromatické látky připomínající meruňky, mango, med, hloh, kdouli nebo perník. Jsou plná, olejovitá s dlouhou perzistencí. Pijí se hlavně mladá, ale mohou zrát 2 až 3 roky. Kromě suchých jsou také vína vyznačující se obsahem zbytkového cukru, která se získávají z cibéb (hrozinek) seschlých na keřích bez napadení plísní šedou.

->

Malbec (Cot)

Víno má tmavou barvu, více taninů, ale jemných. Argentinská kvalitní vína jsou purpurová, mají vzrušující vůni slív a fialek a další jemné ovocné vůně spolu s jemnou a kulatou strukturou taninů.

->

Meunier (Schwarzriesling, Mlynářka)

Ve Francii se pěstuje výhradně v oblasti Champagne. Lisováním celých modrých hroznů, které jsou malé a mají malé bobule s málo zbarvenou slupkou, se získávají bílé mošty. Mladá bílá vína se spojují s víny ostatních odrůd, Pinot noir a Chardonnay, a připravuje se tak cuvée pro další kvašení na lahvích. Vína odrůdy Meunier, někdy označované jako Pinot meunier, nejsou tak plná jako Pinot noir. Jsou svěží, ale přitom zrají rychleji.
->

Syrah (Shiraz)

Vína jsou tmavá a bohatá na taniny. Voní po fialkách a rezedě, později po lanýžích, ambře či lékořici. Jejich zrání probíhá pomalu a vrcholu dosahují podle původu po 5 až 10 letech. Většinou se zpracovává na víno odrůdové, ale v mnoha oblastech se používá i do kupáží, například v Châteauneuf-du-Pape.
->
Speciální kolekce a unikátní vína zavřít
Akční nabídka zavřít
Potvrzení
Kliknutím na tlačítko níže potvrzujete,
že je Vám více než 18 let.
Potvrdit